Половина навчання у професійній вищій школі є теоретичною. Решту знань студенти здобувають під час практики у виноробному господарстві.

Актуально Робота в Німеччині 2021: які спеціальності затребувані та яку зарплатню пропонують

Спеціальність

Дуальна вища освіта триває чотири роки. Отримавши диплом бакалавра, випускники здобувають фах винороба і наукову спеціалізацію енолога.

Практика

Ця навчальна програма не призначена для тих, хто любить довго відпочивати на канікулах,
– попереджає викладач Юрґен Обергофер.

Річ у тому, що студенти не мають довгих канікул. Це посилює навантаження. Зате процес здобування освіти пришвидшується. Отже, студенти заощаджують час.

Навчальний план продуманий оптимально. На семінарах влітку студенти отримують усі теоретичні знання, які вони восени підкріплюють практичним досвідом під час збору врожаю,
– доповнює винороб і куратор стажування Райнер Кесслер.

Студентка Галина Захарова розповіла, що під час практики на виноградниках доводиться тяжко працювати. Деякі студенти, які уявляли собі цю професію як щось романтичне, скаржаться на важку роботу. Але Галині навчання подобається. Періодично вона з одногрупниками влаштовує проби вина з різних куточків світу задля напрацювання навичок. Студенти намагаються вгадати регіон, з якого походить вино, дають власну оцінку його смаковим властивостям. Зважаючи на те, що багато студентів є іноземцями, такі проби, на думку Галини, мають міжнародний характер.

У практики на виноградниках є ще одна суттєва перевага: за роботу на винних господарствах студенти отримують гроші. Цих коштів їм вистачає на фінансування навчання.


У Людвіґсбургу, що на землях Рейнланд-Пфальц, можна отримати диплом винороба-енолога / Фото Unsplash