У Німеччині перед різдвяними святами щорічно продають близько 25 мільйонів ялинок. І за статистикою, 80% німців найчастіше обирають різновид – ялиця Нордмана. А висота дерева в середньому становить 1,6 метра. Разом з тим, варто знати і деякі інші нюанси, якщо плануєте ставити ялинку в Німеччині.

Читайте також Як звільнитися з роботи у Польщі: важливі нюанси розірвання трудового договору

Що варто знати про встановлення новорічної ялинки в Німеччині

  • Найчастіше ялинку німці купують на спеціальних ялинкових базарах або у будівельних крамницях.
  • Рубати ялинку самотужки без дозволу в Німеччині категорично заборонено. За це можна сплатити штраф або загриміти за ґрати.
  • Якщо ж дуже кортить зрубати дерево самим, то варто звернутись до місцевого лісництва та отримати дозвіл.
  • Після свят ялинку викидати на вулицю заборонено. Її безкоштовно заберуть муніципалітети у визначені дні (дати можна знайти на сайті, або в місцевій газеті). Це називається німецькою Abtransport der Weihnachtsbäume.
  • Ялинки для комунальників потрібно залишати або перед своїм будинком, або в спеціальному зазначеному місці – Sammelstelle.

До слова, в Німеччині ціни на ялинки виявилися ледь не найдешевшими в Європі. Відтак, вартість становить близько 30 євро за штуку. Нижчі цінники встановлені тільки в Чехії (12,95 євро) та Естонії (17,50 євро). Найдорожче за ялинки платять фіни – приблизно по 79,90 євро. У Франції та Норвегії за новорічну красуню доведеться віддати в межах 67 євро, а в Данії – 43 євро.