Нова умова тимчасового захисту для дітей у Чехії

Втім, у січні 2023 року в Чехії запровадили нову умову для продовження тимчасового захисту українських дітей. Так, відтепер слід зазначати школу, де навчається дитина. Дистанційна освіта в Україні не прийматиметься під час реєстрації.

Читайте також У Польщі працює 4 відділення українського паспортного сервісу: список адрес і графік роботи

Найбільша кількість українців із тимчасовим захистом зупинилася у Празі. Саме столиці та великих міст стосується проблема браку місць у школах і дитсадках. Чимало біженців так і не змогли влаштувати туди своїх дітей у вересні.

Тепер під час реєстрації на продовження тимчасового захисту треба буде підтвердити свою адресу проживання і надати інформацію про чеську школу, де навчається дитина. Навчання до 9 класу в Чехії є обов'язковим.

При цьому дистанційне навчання в українській школі не прирівнюється до чеської освіти, отже його не можна подавати під час реєстрації. Тому українцям радять записати дитину в школу чи дитсадок.

Алгоритм дій для батьків під час відмови

  • Якщо вам відмовили в дитячому садку або школі, куди ви звернулись, отримайте письмову відмову. І проінформуйте засновника школи. Для зручності в пошуку цієї відповідальної особи запам'ятайте чеську назву – zřizovatel školy;
  • За вашим зверненням засновник – zřizovatel školy – повинен призначити іншу школу. Якщо у школах району, де ви живете, немає вільних місць, засновник школи повідомить про це регіональний (крайський) орган влади;
  • Якщо і регіональна влада не розв'яже проблему з навчанням вашої дитини, остання інстанція – Міністерство освіти, молоді та спорту.

Проте з досвіду українських біженців, місце в школі чи садочку знаходиться за першими зверненнями до zřizovatel školy.