Так, сьогодні сервіс TransferGo розповість історію Вікторії з України, яка відкрила власний бізнес в Польщі – кондитерську студію. В ній не тільки народжуються шедеври кулінарного мистецтва, але й всі охочі можуть вдосконалити свої навички приготування смаколиків.

Читайте також Вступ до університету Великої Британії у 2023: що треба знати абітурієнтам

Переїзд в Польщу: перші враження та складності

Вікторія закінчила Львівську політехніку за напрямком "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології" та багато років працювала за спеціальністю.

У Польщу Вікторія з чоловіком та сином переїхали 5 років тому. Вагомою причиною було те, що маленький син проявляв ознаки аутизму і потребував терапії. Ще одним варіантом для переїзду була Канада, але чоловік знайшов роботу за спеціальністю саме в Польщі. До того ж Вікторія мріяла жити біля моря – так і склалося. Зараз сім'я живе в районі Труймяста (агломерація у складі Гданська, Сопота та Гдині).

Вікторія з сім'єю

Вікторія з сім'єю / Фото з особистого архіву Вікторії

Вікторія також влаштувалась на роботу за спеціальністю, але з півторарічною дитиною працювати було складно. Тому вона прийняла рішення піти з роботи та максимально приділити час сину, аби не пропускати всі види терапії. Між тим, Вікторія підробляла прибиранням, хоча й це трохи зачіпало самооцінку дівчини. Але вона вирішила, що на той момент важливіше здоров'я сина.

Найбільшою складністю після переїзду став мовний бар'єр. Порозумітися з поляками було непросто, особливо з лікарями, адже вони весь час оперували медичними термінами.

Народження кулінарної студії

Якось Вікторія випадково натрапила на онлайн-курс "Кондитер-початківець". Згодом пройшла ще декілька подібних курсів, і зрозуміла, що їй дійсно цікава ця сфера.

У березні 2022 року Вікторія зареєструвала свій бізнес і вже у травні приймала перших відвідувачів у власній кондитерській студії, де готувала на замовлення. А через пів року жінка почала проводити майстер-класи для всіх охочих. У найближчому майбутньому дівчина планує створити онлайн-школу з кондитерської майстерності.

Я буду ділитися не тільки знаннями, а й досвідом, ділитися енергією і запалювати любов до кондитерського мистецтва,
каже Вікторія.

Вікторія проводить навчання для охочих спробувати себе в кондитерстві

Вікторія проводить навчання для охочих спробувати себе в кондитерській справі / Фото з особистого архіву Вікторії

Як створити власний бізнес в Польщі: поради від Вікторії

Зареєструвати приватну підприємницьку діяльність в Польщі дуже просто та займає небагато часу: це можна зробити за 1 день. Більш важливою задачею є "втримати на плаву", а також розвивати власний бізнес. Зі свого досвіду Вікторія рекомендує:

  1. Перед початком діяльності складіть хоча б мінімальний бізнес-план. Треба приблизно розрахувати, хто буде купувати ваш продукт або послугу, який об'єм продажу треба робити, якими будуть витрати на оренду, матеріали, інструменти та інше.
  2. Важливо розуміти клієнта. Наприклад, багато українців вважають, що популярні в Україні товари або послуги матимуть попит й у Польщі. Але це не завжди так. Тому перед відкриттям справи важливо проаналізувати ринок, чи дійсно товар знайде свого споживача.
  3. Менталітет поляків відрізняється від українського. Поляки економні та більш раціонально підходять до покупок, тому для них вигідна ціна – цілком вагомий аргумент.
  4. Прихильність поляків до вже встановлених традицій та невелике бажання спробувати щось нове. Тому на старті діяльності можна запропонувати якусь акцію, наприклад, дегустацію, розпродаж, бонуси або знижки, щоб залучити клієнтів.
  5. Використовуйте соціальні мережі для просування свого бізнесу. Вікторія також має акаунт в соцмережі. На сторінці можна побачити солодощі, які створює дівчина.

Вікторія і кондитерські вироби, які вона створює

Вікторія і кондитерські вироби, які вона створила / Фото з особистого архіву Вікторії

  1. Поцікавтеся місцевими програмами дофінансування бізнесу. За словами Вікторії, оформити таку фінансову допомогу в Польщі не так вже й складно. Наприклад, українка отримала дофінансування на початок своєї діяльності. В різних регіонах Польщі сума може дещо різнитись, але вона становить приблизно 30 000 злотих. Безперечно, така підтримка стане у пригоді бізнесмену-початківцю. Якщо підприємець після отримання фінансування пропрацює 12 місяців, то цю допомогу повертати не доведеться.

Також можна мати дофінансування на створення робочого місця, на покращення умов роботи тощо. Більш докладно про різні програми можна дізнатися в місцевому уженді праці.

​Зверніть увагу Як вступити до університету Польщі в 2023 році: поради для українців

А для розвитку бізнесу Вікторія рекомендує вивчати досвід конкурентів, досліджувати та аналізувати ринок, поповнювати свої знання у сфері продажів та маркетингу.

Головна порада від Вікторії – якщо є бажання розпочати свою справу, то треба підготувати бізнес-план та не боятися діяти. Звичайно, в ході діяльності будуть і злети, і, можливо, падіння – це нормально. З досвідом прийде розуміння, а з ним і прагнення розвивати та масштабувати власну справу.

Кондитер Вікторія

Кондитер Вікторія / Фото з особистого архіву Вікторії

Історія Вікторії – яскравий приклад, що відкрити власний бізнес в Польщі – цілком реально. Ба більше, це може бути початком великого шляху. А якщо ви шукаєте додаткову інформацію щодо оформлення підприємницької діяльності – у цій статті знайдете відповіді на поширені питання.