Не всі землі Німеччини мають можливість прийняти українських біженців. Тож куди можуть розподілити новоприбулих у лютому – далі у матеріалі!

Читайте також Дуда вже підписав закон: Польща ухвалила рішення щодо українських біженців

Куди селять новоприбулих біженців?

Більшість біженців прибувають у приймальні пункти, які є таборами для тимчасового проживання. Звідти йде розподіл територією федеральної землі.

У Німеччині дуже важка ситуація з житлом. Ви маєте розраховувати на багато місяців проживання в ангарах, гуртожитках, контейнерах чи спортзалах, необов'язково поблизу великого міста,
– попереджають волонтери uahelp.wiki.

Наголошується, є одна можливість зареєструватися, після цього в іншому місці біженців не приймуть. Люди будуть зобов'язані жити в тій федеральній землі, в якій зареєструються або в яку їх спрямують.

Для переїзду в іншу землю буде потрібен спеціальний дозвіл, який можна отримати тільки з поважних причин: робота або навчання, переїзд до подружжя або неповнолітні діти.

У яких землях Німеччини ще відкриті табори для українців?

У столиці Німеччини та у шести федеральних землях станом на 14 лютого були відкриті такі прийомні пункти для біженців з України:

Берлін:

  • Tegel (колишній аеропорт) – найбільший пункт первинного прийому. Звідти спрямовують на розселення по всій Німеччині. Територія центру закрита. Всередину можна потрапити спеціальним автобусом. Якщо їхати машиною, потрібно буде залишити її на парковці зовні й заїхати всередину автобусом. Всі дані, включаючи телефонну лінію центру, можна знайти за посиланням.

В аеропорту Tegel приймають українських біженців

В аеропорту Tegel приймають українських біженців / Фото Unsplash

Баден-Вюртемберг:

Станом на лютий 2024 року з приймальних пунктів землі Баден-Вюртемберг розподіл іде лише на інші федеральні землі, зокрема в Баварію, Рейнланд-Пфальц і Гессен.

  • Карлсруе (Durlacher Allee 100, 76137 Karlsruhe) – центр відкритий, але розподіляє на інші федеральні землі. З січня 2024 року приймає всіх, у тому числі тих, хто їде своїм авто. Автомобіль потрібно паркувати поза приймальним пунктом. У таборі не приймають домашніх тварин, більших за кішку.
  • Месштеттен (Geißbühlstraße 51, 72469 Meßstetten) – відкритий, але розподіляє на інші федеральні землі. Важко дістатися громадським транспортом, машиною можна. Не приймають із великими собаками (понад 35 кг) та собаками бійцівських порід. Усі тварини живуть у розпліднику на території приймального пункту, де господарі їх тричі на день провідують, годують та вигулюють. Разом із господарями в кімнатах вихованців не розміщують.
  • Фрайбург (Basler Landstraße 16, 79111 Freiburg) – відкритий, але розподіляє на інші федеральні землі. Табір не приймає людей, які потребують медичної допомоги або спеціального догляду; приймають із невеликими тваринами, які мають перебувати з господарями, собак треба буде тримати постійно на повідці.
  • Ульм (Messe Ulm, Böfinger Straße 50, 89073 Ulm) – табір більше не приймає біженців з України.

Баварія:

  • Мюнхен (Dachauer Str. 122a, 80637 München) – з табору людей розподіляють по Баварії, приймають із невеликими домашніми тваринами.

Гессен:

  • Гіссен (Rödgener Straße 59-61, 35394 Gießen Ankunftshalle) – бажано приїжджати до 20:00 у робочі дні. Решту часу теж приймають, але доведеться почекати. Якщо приїхати пізно та без автомобіля, Bahnhofsmission у Франкфурті можуть розмістити на одну ніч.

Північний Рейн-Вестфалія:

  • Бохум (Gersteinring 50, 44791 Bochum Erstaaufnahmeeinrichtung).

Саарланд

  • Лебах (Schlesierallee 17, 66822 Lebach).

Тюрингія:

  • Гермсдорф Hermsdorf (Max-Hellermann-Straße 15);

Умови у всіх таборах приблизно однакові. Українцям радять їхати туди, куди зручно дістатися. Усі приймальні пункти відкриті у режимі 24/7.

Зауважимо, у 2024 році уряд Німеччини ініціював полегшену процедуру працевлаштування, а також анонсував декілька змін, щодо соціальної допомоги. Закордон 24 вже ознайомився із нововведеннями та розповідає про найважливіші із них.