Здебільшого країни запроваджують безлімітні абонементи за 49 євро, які діють на залізничний та міський транспорт. Саме про них сьогодні розповість сервіс TransferGo.

Читайте також Інтеграція українців в Німеччині: все, що потрібно знати перед переїздом

В яких країнах ЄС діють бюджетні абонементи на транспорт

 • Німеччина

Квиток вартістю 49 євро в Німеччині, який був запущений на початку травня, продовжує користуватися популярністю. Цей пропуск надає людям необмежений доступ до поїздок протягом цілого місяця, навіть до деяких пунктів сусідніх країн.

Бюджетний проїзний було оголошено дійсним способом оплати для поїздів і автобусів, що курсують у мережі місцевого громадського транспорту по всій країні. Абонемент діє на різних видах транспорту, за винятком швидкісних поїздів.

Власники Deutschlandticket можуть скористатися послугами швидкісних поїздів на відрізку між Штутгартом та Зінгеном, оскільки це єдина можливістю для пасажирів дістатися з одного міста до іншого. Однак, важливо зазначити, що бюджетний квиток не можна використовувати для пересадок у межах регіону Баден-Вюртемберг.

За ціною всього 49 євро цей квиток пропонує значно дешевшу альтернативу звичайним квиткам для багатьох подорожей. Часи боротьби зі складними тарифними моделями в містах і муніципалітетах минули, оскільки цей пропуск усуває потребу в таких складнощах. Не тільки туристи можуть вільно купувати та використовувати цей квиток, але й місцеві жителі. Втім, слід знати, що перепустка не підлягає передачі та не може використовуватися третьою особою.

 • Франція

Німецький пропуск спричинив настільки сильний ажіотаж, що Франція вирішила запровадити власні недорогі залізничні квитки. Новий абонемент за 49 євро, який заплановано запустити наступного року, буде доступний для громадськості.

Проїзний квиток за 49 євро у Франції

Проїзний квиток за 49 євро у Франції / Фото UnSplash

Квиток надасть пасажирам необмежений доступ до регіональних послуг TER, а також до поїздів далекого прямування, що дозволить їм здійснювати необмежену кількість подорожей.

Декілька популярних маршрутів TER включають Бордо – Аркашон (проїзд коштує приблизно 15 євро) та Марсель – Тулон (17 євро). Для пасажирів, які регулярно подорожують цими маршрутами, бюджетний абонемент допоможе заощадити.

Маршрути міжміських поїздів Intercity охоплюють французькі міста та подорожують на більші відстані, ніж TER, але вони є повільнішими, ніж швидкісні поїзди TGV. Декілька популярних маршрутів Intercity включають Париж – Тулуза та Бордо – Ніцца. Покупка квитка на міжміський потяг на день може обійтися у 94 євро, що практично вдвічі дорожче, ніж коштує абонемент на місяць.

До слова, дешевий абонемент, можливо, охоплюватиме проїзд місцевим автобусом, метро та трамваєм. Однак деталі цієї можливості ще не були визначені.

 • Польща

Міська влада Варшави та Мазовії досягла згоди щодо запровадження стандартизованих плат за проїзд. Згідно з цією ініціативою, пасажири можуть користуватися єдиним квитком – Mazobilet , який надасть їм доступ до послуг громадського транспорту по всій столиці, а також до регіональних поїздів і автобусів, які сполучаються з аеропортом Модлін.

Актуально Опалювальний сезон: скільки доведеться платити за комуналку в Польщі, Чехії та Німеччині

Скористатися квитками можна лише у вихідні: з 19:00 п'ятниці по 8:00 понеділка. Вартість за одного пасажира складає 49 злотих, за проїзд для групи до п'яти осіб – 99 злотих на місяць.

Пасажири, які придбають цей єдиний проїзний, зможуть безлімітно подорожувати потягами Koleje Mazowieckie (крім поїздів "‎Słoneczny" та "‎Słoneczny BIS"), варшавською приміською залізницею та Fast City Rail або автобусами КМ до аеропорту Модлін. Також для пасажирів безплатно буде доступний громадський транспорт Варшави (автобуси, трамваї та метро).

У Польщі тестують єдині проїзні квитки

У Польщі тестують єдині проїзні квитки / Фото transinfo.pl

Слід додати, що Mazobilet запровадили наразі лише в тестовому режимі, який триватиме 3 місяці, аби вивчити попит. Але в майбутньому планують, щоб вони діяли всі вихідні на постійній основі.

 • Португалія

У серпні Португалія запровадила новий варіант проїзних для пасажирів. Цей квиток, запущений залізничною компанією SR, коштує 49 євро і пропонує необмежений доступ до регіональних потягів.

Водночас дія проїзного не поширюється на наступні рейси та ділянки:

 • Alfa Pendular,
 • InterRegional,
 • Intercidades,
 • Internacional,
 • Urban services,
 • Régua – Pocinho,
 • Coimbra – Figueira da Foz,
 • Pinhal Novo – Evora,
 • Pinhal Novo – Vila Nova da Baronia,
 • Pinhal Novo – Tunes.

Оформити єдиний квиток можна лише з карткою клієнта SR. Отримати її можна в залізничних касах, пред’явивши документ, який засвідчує особу, фото та заповнену анкету.

 • Угорщина

Національний проїзний Vármegyebérlet дозволяє користуватися всіма автобусними та залізничними лініями по території Угорщини від залізничних компаній MÁV-START, MÁV-HÉV і GYSEV, а також послугами автобусної компанії Volánbusz. Винятком є ​​лише комунальні компанії, які керують транспортом Будапешту.

Крім того, Угорщина запровадила заміські проїзні картки Országbérlet. Вони дозволяють користуватися автобусними та залізничними послугами в одному з 19 округів країни.

Також безплатно подорожувати всередині Угорщини можна потягами MÁV-START és a GYSEV з квитками солідарності "Solidarity tickets". Квитки потрібно купувати перед поїздкою в касі – вони недоступні в торгових автоматах або онлайн – або, якщо їх немає, також у потягах у провідників.

Може зацікавити Робота у країнах Балтії: ким працюють та скільки заробляють українці у Латвії, Литві та Естонії

 • Словенія

З літа 2023 року влада Словенії теж ввела єдиний проїзний квиток, з яким можна мандрувати країною. Він почав діяти з 1 червня 2023 року. Абонемент дозволяє пасажирам подорожувати країною різними видами транспорту та з різними компаніями.

В яких країнах ЄС діють проїзні абонементи для українців

В яких країнах ЄС діють проїзні абонементи для українців / Фото UnSplash

Словенський єдиний квиток коштує 70 євро на місяць, й 560 євро – на рік. Також доступні проїзні на коротший термін: 15 євро – за одноденний проїзний, 20 євро за три дні поїздок, 35 євро – за тиждень.

Так, абонемент у Словенії дорожчий за його німецький та угорський аналоги, але одна з його переваг у тому, що квиток можна передавати іншій людині.

Які ще країни запропонували безплатний проїзд для українців:

 • Литва – українцям Вільнюс пропонує безплатно користуватися міським громадським транспортом. Потрібно лише пред'явити контролерам документ, що засвідчує особу – їм не знадобляться квитки чи інші документи. Громадський транспорт у столиці також буде безплатним для іноземців, які легально проживали в Україні, але покинули країну через війну та прибули до Вільнюса.

 • Австрія українці можуть безплатно користуватися громадським транспортом Відня Wiener Linien до кінця вересня. З "Not-Ticket Ukraine" можна користуватися всіма поїздами місцевого та міжміського сполучення ÖBB в Австрії. Квиток є дійсним для 2-го класу потягів. Безплатний квиток діє в день його видачі та наступного дня.

 • Болгарія українці, які виїхали після 24 лютого 2022, до жовтня цього року можуть безплатно пересуватися у громадському транспорті міста Софія за програмою "HELP UKRAINE". Для того, щоб скористатися можливістю безплатного проїзду, потрібно мати документ, що посвідчує особу, та реєстраційну карту тимчасового захисту.

 • Італія – українці мають можливість безплатно подорожувати транспортом Trenitalia протягом щонайбільше 5 днів із моменту в'їзду до Італії, щоб дістатися свого місця призначення.

 • Словаччина – безплатний проїзд у поїздах ZSSK (окрім поїздів IC) доступний для українців. Проїзний документ для безплатного проїзду можна отримати в касі або безпосередньо в поїзді, пред'явивши дійсний паспорт, посвідчення особи або інший документ, що підтверджує громадянство України.

 • Чехія – безплатний проїзд для українців у громадському транспорті Праги доступний лише в перші 5 днів після прибуття до країни. Далі є можливість придбати пільговий проїзний.