Воно й не дивно, адже це казкове містечко одне з тих, які постійно з'являються на подарункових листівках й не тільки. Очевидно, що кожному хочеться на власні очі побачити всю чарівність Гальштату. Відвідати його, й трохи відволіктися, можуть і українці, які зараз вимушено перебувають у різних країнах світу, зокрема, й в Австрії.

Дивіться також У протиатомному бункері Праги влаштовують Дні відкритих дверей: дати безкоштовних екскурсій

Містечко з листівки Гальштат у фотографіях

Гальштат – давнє поселення у Верхній Австрії, центр соляного й рудного промислу I тисячоліття до н.е. Нині – комуна. Населення приблизно 800 осіб.

Містечко є центром гальштатської культури та пам'яткою ЮНЕСКО. Воно розташоване у важкодоступній альпійській місцевості на Гальштатському озері.


Мальовничий Гальштат влітку / Фото з мережі

Так, фотограф Діто Тедіашвілі мріяв відвідати це чарівне село з тих пір, як вперше побачив кадри з нього. Однак зразу вирішив, що поїде туди саме взимку, під час Різдва, коли надворі особлива атмосфера. Він зробив це!

Я був у багатьох маленьких селах, але Гальштат дуже відрізняється своєю природою та затишком. Великі блакитні озера, сірі скелясті гори і свіже повітря навколо. Атмосфера унікальна, і ви відчуваєте себе особливим, гуляючи крихітними вуличками села. Це як казка на Землі,
– поділився чоловік.

Пейзажне містечко Гальштат в Австрії / Фото Діто Тедіашвілі


Приїхавши у Гальштат, здається, що потрапив в інше століття, адже жителі Гальштата навіть зараз продовжують свої традиції – вони можуть ходити вулицями у традиційному альпійському одязі.

До слова, щоб подивитися місто повністю, вам буде вдосталь декількох годин. Гальштат хоч і маленький, але його пейзажі роблять місто величним та чарівним для кожного відвідувача.

Цікаво Як жили чехословаки у 70-х – 80-х роках: у Празі відкриється великий музей побуту ЧССР

Визначні пам'ятки Гальштата:

  • Католицька церква;
  • Hallstätter Marktplatz;
  • Євангельська церква;
  • Оглядовий майданчик "5 пальців" в горах Дахштайн.