Кожного місяця економіка нашої держави втрачає близько 2 мільярдів доларів через масову міграцію. Про це в ефірі телемарафону заявив міністр фінансів Сергій Марченко. Мільйони працездатних українців стали біженцями через вторгнення Росії. Тому держава регулярно недоотримує значну суму, пише 24 Канал.

До теми Більше, ніж здавалося: скільки українців не повернуться з Польщі

Українці витрачають гроші в інших країнах

Міністр фінансів України Сергій Марченко вважає, що країна втратила найцінніше – людський ресурс. І повернути мігрантів додому – це одне з надважливих завдань для влади.

Є оцінки НБУ щодо коштів громадян України за кордоном. Ці розрахунки становлять 2 мільярди доларів на місяць. Це, звичайно, кошти, які "‎вимиваються" з економіки України і вкладаються в економіки країн, які прихистили наших мігрантів,
– зазначив міністр.

Також деякі громадяни продовжують працювати дистанційно, тобто отримують зарплату в Україні, але витрачають ці кошти там, де отримали прихисток. Відповідно, в український бюджет гроші не надходять.

Марченко вважає, що єдиний спосіб виправити ситуацію – створити умови, коли українці зможуть безпечно повернутися додому і працювати тут, створюючи додану вартість.