Винятком не стала цьогорічна осінь. З 1 жовтня в країні перестануть діяти субсидії, натомість – знизиться вартість газу. Детальніше про нововведення, які потрібно врахувати для швидшої інтеграції, розповідає міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.

Читайте також Без соціальних виплат: скільки потрібно заробляти на життя у Німеччині

Зміни у Німеччині з 1 жовтня

  • Субсидії на опалення більше не діють

Раніше у Німеччині діяла субсидія на опалення для домогосподарств, які використовують альтернативні джерела енергії, а не газ або централізоване опалення (Heizkostenzuschuss). Проте з 1 жовтня її анулювали. Щоправда, з невеликим виключенням.

Фізичні особи можуть подати заявку на субсидію до 20 жовтня, аби отримати до 2 000 євро з виділеного урядом бюджету на рік. Важливо зазначити, що ті, хто користується газом або системами центрального опалення, не можуть розраховувати на цю виплату.

Щоб перевірити, чи відповідає домогосподарство вимогам, відповідно до яких виплачуються субсидії, особа може подати заявку до федерального відділу допомоги на опалення (Brennstoffhilfe). При цьому для жителів Баварії, Берліна або Північного Рейну-Вестфалії процес подання заявки має здійснюватися на місцевому рівні. На здійснення процедури потрібно приблизно 15 хвилин.

  • Спливає термін подання податкової декларації

Подавати податкові декларації (Steuererklärung) можна самостійно або, звернувшись за допомогою до податкового консультанта. Другий варіант суттєво спростить процедуру, проте доведеться доплатити.

Натомість ті, хто не користується послугами консультанта з питань оподаткування та самостійно подає декларації, мають невелику перевагу. Нещодавно кінцевий термін подачі для таких осіб було подовжено на 2 місяці, а оскільки дедлайн припав на вихідний, крайній день звернення до податкової інспекції перенесли на понеділок, 2 жовтня.

Подати податкову декларацію у Німеччині потрібно до 2 жовтня

Подати податкову декларацію у Німеччині потрібно до 2 жовтня / Фото UnSplash

  • Ціни на газ знизяться

З 1 жовтня на споживачів чекає зниження ціни на газ. Відомий продавець Trading Hub Europe (THE) планує скасувати еталонну комісію за енергію в розмірі 0,57 цента/кВт-годину, а також комісію за конвертацію в 0,038 центів/кВт-годину.

Ця зміна призведе до значної економії. Наприклад, будинок для однієї родини з річним споживанням 20 000 кВт/годину може заощадити приблизно 130 євро. Подібним чином домогосподарства зі споживанням 12 000 кВт/годину заощадять приблизно 78 євро, тоді як окремі домогосподарства, які використовують 2 000 кВт/годину, можуть заощадити приблизно 33 євро.

При цьому слід додати, що ціна не падає автоматично і враховується лише для нових контрактів.

До слова Опалювальний сезон: скільки доведеться платити за комуналку в Польщі, Чехії та Німеччині

  • Вибори в Німеччині

Результати майбутніх виборів у Баварії та Гессені, двох найбільших землях країни, потенційно можуть змінити політичний ландшафт регіонів. Голосування відбудеться 8 жовтня, тож після цього важливо уважно слідкувати за змінами у сфері німецької політики.

  • Потягів до Цюриха стане більше

Розклад поїздів зі Штутгарта до Цюриха теж зазнає змін. Незабаром на популярному маршруті курсуватиме 13 поїздів, що значно більше порівняно з попередньою кількістю – 8 поїздів на день.

Зміни, які планують оприлюднити в грудні цього року, запровадять також додаткові транскордонні сполучення і нічні поїзди. Очікується, що оновлений розклад забезпечить пасажирам і мандрівникам більшу гнучкість і зручність у подорожах між цими двома містами.

Розклад поїздів зі Штутгарта до Цюриха зазнає значних змін

Розклад поїздів зі Штутгарта до Цюриха зазнає значних змін / Фото Unsplash

  • Зміниться процедура отримання лікарняного

У відповідь на пандемію COVID-19, Німеччина запровадила телефонні виписки з лікарень по всій країні. Однак, з 1 жовтня країна має намір повернутися до колишніх правил. Пацієнти, які співпрацюють з сімейними лікарями, як і раніше матимуть можливість отримати листок непрацездатності телефоном.

Точні деталі цього положення зараз обговорюються між урядом Німеччини та міністром охорони здоров'я Карлом Лаутербахом (SPD).

  • Годинник переведуть на годину назад

У Німеччині перехід на зимовий час відбудеться в неділю, 29 жовтня о 4:00. Стрілки годинника переведуть на 1 годину назад. Тобто, коли годинник вказує 4:00, потрібно перемикнути його на 3:00.

Варто зазначити, що цьогорічна зміна літнього часу відбудеться попри безперервні дискусії щодо можливого скасування сезонного переведення годинника в Німеччині та інших країнах Європейського Союзу.

Щоб інтеграція була швидшою, важливо регулярно слідкувати за змінами в Німеччині. А щоб все було зрозуміло, найкраще отримувати новини рідною мовою. Наприклад, про те, на яку допомогу від Jobcentr претендують українці, можна дізнатися за посиланням.