Сьогодні TransferGo розповідає про особливості життя в Португалії, а саме скільки коштує оренда житла, як працює громадський транспорт та які особливості менталітету португальців.

Читайте також Канада для українців: які умови перебування пропонує ця країна

Оренда житла в Португалії

В Португалії як у великих, так і у маленьких містах існує дефіцит житла для довгострокової оренди. Тому ціни на житло в цій країні доволі високі. Наприклад, маленька однокімнатна квартира в невеликому місті обійдеться десь у 350 – 400 євро. А у великому місті, такому як Лісабон або Порту, за таке житло доведеться заплатити 700 – 800 євро. Оплата за трикімнатну квартиру для сім'ї в столиці може доходити до 1 500 євро на місяць.

Зазвичай при винайманні житла треба оплатити на певний період наперед – від 3 до 6 місяців. Квартири здаються без меблів або з їх мінімальною кількістю. Відтак орендарям треба ще купувати все необхідне для проживання. А якщо квартира вже з меблями – звісно, ціна на оренду буде ще вищою.

Будинки над водою в Порту / Фото Pixabay

Щомісячні платежі: комунальні послуги та страхування авто

Оплата за комунальні послуги в Португалії становить близько 100 – 120 євро на місяць. Наприклад, на сім'ю з 3 людей треба буде заплатити приблизно:

  • за воду 30 євро;
  • за електрику 25 євро;
  • за газ 15 євро;
  • за інтернет від 25 євро.

Якщо у вас є автомобіль, то також щомісяця треба оплачувати страховку близько 20 – 30 євро. Крім цього, власники транспортних засобів щорічно сплачують податок на особистий автомобіль. Розмір платежів залежить від віку машини, об'єму двигуна та інших характеристик та становить десь 100 – 200 євро на рік. В деяких випадках податок можна сплачувати поступово щомісяця впродовж року.

Як працює громадський транспорт

У великих містах Португалії система громадського транспорту представлена автобусами, трамваями, фунікулерами, метрополітеном та річковим транспортом. Наприклад, в Лісабоні квиток на метро коштує 1,5 євро, на автобус – приблизно 1,7 євро. Але треба пам'ятати, що ціни на квитки, придбані безпосередньо в автобусі чи трамваї, вищі у порівнянні з придбаними заздалегідь.

Вартість проїзду також залежить від тривалості поїздки та в межах яких зон пролягає маршрут. Водночас місячний проїзний квиток коштує 40 євро.

Транспортне сполучення між містами забезпечують автобуси та потяги. А от у маленьких містах та селищах місцевого громадського транспорту немає. Зазвичай жителі користуються особистими автомобілями або велосипедами. Середня вартість 1 літру бензину – 1,6 євро.

Якщо подорожувати Португалією на машині, варто пам'ятати, що в країні багато платних автомагістралей. Проїзд по платній ділянці дороги коштує 6 – 9 євро за 100 кілометрів.

Один із символів Лісабона – трамвай / Фото Unsplash

Медичні послуги в Португалії

Медицина в Португалії на високому рівні, але працює за схожою системою, як і в інших країнах Європи. Тобто аби відвідати вузького спеціаліста, треба чекати вільного місця кілька тижнів. Тому португальці не відкладають це питання "на потім‎" і при перших симптомах хвороби одразу звертаються до медиків. Проте при гострому болі або загрозі життю пацієнт може звернутися у відділення швидкої допомоги.

Цікаво 4000 євро за музику на пляжі: Португалія здивувала новими штрафами

Менталітет португальців

Португальці – добрий, відкритий та гостинний народ. Вони привітно та доброзичливо ставляться до інших. Португальці дуже тепло ставляться до дітей та майбутніх мам. Тож якщо вам треба буде звернутися до португальця, то можете бути впевненими, що вас уважно вислухають та виявлять чуйність.

У португальців дуже цікавий розпорядок дня. Зазвичай вони не снідають, а десь о 10 годині випивають філіжанку кави з бутербродом. Обід у португальців з 12:00 до 14:30, а вечеря з 18:30 до 21:00. У цей час вулиці стають порожніми. Під такий графік налаштовані навіть кафе та ресторани. Якщо ви прийдете не в час обіду або вечері, вам запропонують хіба що каву і бутерброд.

Португальці дуже поважають свою культуру та традиції. Для них найкраща кухня – національна, а найкраща музика – трохи меланхолічні португальські фаду. Навіть у декоруванні приміщень вони залишаються вірними своїм національним традиціям та використовують керамічну плитку азулежу, яка по праву вважається витвором мистецтва і є гордістю та символом Португалії.

Мистецтво азулежу / Фото Pixabay

Тепер ви знаєте цікаві особливості життя в Португалії. А з цієї статті можна дізнатись про вартість життя у Польщі та Німеччині.