Одна з найпопулярніших країн Європи для відпочинку – сонячна Португалія – запровадила нові правила. Тепер на деяких пляжах заборонена гучна музика. Який штраф передбачений за порушення – дізнаєтесь в матеріалі.

До теми: Видряпав на Колізеї своє ім'я: як покарають туриста-вандала

Тиша на пляжі

Національне морське управління Португалії (AMN) заборонило гучну музику на пляжах по всій країні. Таке рішення спровокували шумні туристи, які частенько заважали відпочивати іншим. У AMN попередили: будуть карати тих, хто приносить на узбережжя колонки й голосно вмикає музику.

Якщо гамірні туристи заважають вам релаксувати на португальському пляжі, ви можете звернутись до місцевої морської поліції.

Захмарні штрафи

Порушення цих правил суворо карається. Загрожує штраф від 200 до 4 000 тисяч євро. Але якщо громадський порядок порушує компанія, їх колективно можуть оштрафувати на суму від 2 000 до 36 000 євро. Це для тих порушників, які ігнорують або чинять опір поліції. Дійсно, це якісь захмарні суми, але перевіряти, чи система штрафів у Португалії працює, ми вам не радимо.

Ми бачимо, що ця проблема зростає в останні роки, і ми посилюємо нашу пильність, щоб боротися з нею,
– рішуче налаштований речник Національного морського управління Португалії.

Але поки досі залишається під питанням рівень гучності музики, який дозволений на португальських пляжах. Також незрозуміло, чи можуть правоохоронці конфіскувати колонки у порушників, які відмовляються зробити тихіше.

Відпочинок на пляжі в Португалії / Фото Unsplash

Неочевидні заборони у світі

  • Несподіване правило для водіїв діє в Іспанії. Ні, це не стосується правил паркування чи обмеження швидкості: за кермом заборонено перебувати … без футболки. Інакше вас можуть оштрафувати на 200 євро за те, що ви відволікаєте інших водіїв.
  • Влада Іспанії має цікаву заборону і для велосипедистів. В країні не дозволено їздити на велосипеді в навушниках. Інакше – готуйтеся викласти 200 євро штрафу. Так піклуються про безпеку дорожнього руху, адже через гучну музику в навушниках не чутно сигнали водіїв та крики пішоходів.
  • В Італії суворо заборонено купатися в фонтанах. Особливо за цим стежать у Римі та Флоренції. Закон забороняє навіть опускати ноги у фонтан, купати там собак та інших тварин, стояти на виступах. Інакше можна сплатити штраф – 450 євро. Також біля італійських фонтанів заборонено їсти: минулого року американського туриста оштрафували за морозиво.
  • А туристам у найпопулярнішому місті Хорватії – Дубровнику – заборонять валізи на коліщатках у центрі міста. З осені їх можна буде тільки носити в руках. Цікаве рішення ухвалили через шум, який створюють валізи на брукованих вулицях.