Чи задоволені українці навчанням за кордоном: розповіді студентів різних країн

12 квітня 2021, 16:00
Читать новость на русском

Джерело:

Gazeta.ua

Українці, які навчаються у вищих навчальних закладах за кордоном, задоволені процесами навчання та раді тим можливостям, які дасть їм міжнародний диплом. Ділимося історіями студенток, які вже здобули чи ще здобувають освіту у Китаї, Болгарії та Австрії.

Дівчата розповіли про те, чому вибрали закордонні вищі освітні заклади. Також вони поділилися своїми враженнями від навчання та планами на майбутнє.

До теми Де здобути якісну освіту за кордоном: найкращі польські університети 2020 – рейтинг

Китай

Українка Марія Круть отримала китайську державну стипендію і потрапила на курси до міста Гуанчжоу. Дівчині там подобається. Хоча вона і зазначила, що Китай є доволі специфічною країною, і таке життя не для всіх. За її словами, у Китаї велика конкуренція, тому вимоги до учнів і студентів дуже високі. Ті, хто здобувають вищу освіту у Китаї, не мають вільного часу. Марія провела паралелі з українськими студентами, і зауважила, що в Україні здобувачі освіти більше працюють, ніж вчаться. Велике навантаження для дівчини не стало причиною покинути навчання. Вона хоче продовжувати вчитися у Китаї, щоб вдосконалити знання китайської мови.

Марія Круть / Фото Gazeta.ua

Навчалася 2 семестри в Китаї за програмою Chinese Governmental Bilateral Program також Ольга Бабяк. У 2019 році для України за цією програмою виділили близько 60 конкурсних місць. Ольга Бабяк отримала лист-запрошення на рік навчання в Пекінському університеті у липні 2019 року. Дівчина поїхала туди з метою пізнання нової культури. Про навчання і життя в Китаї відгукується позитивно. Каже, важко було лише на початку, але згодом проблеми з адаптацією зникли. На її думку, ми живемо у світі, де кордони між країнами стираються, тому треба користуватися можливістю отримання нового досвіду.

Ольга Бабяк / Фото Gazeta.ua

Болгарія

Марина Яковенко народилася у Запорізькій області. Вона розповіла, що у її регіоні проживають багато таврійських болгар. Уряд Болгарії зацікавлений у тому, щоб повернути болгар на свою історичну батьківщину, тому створив спеціальні програми навчання для студентів, які мають болгарське походження. Навчання для них є безплатним, а вступ відбувається на основі іспитів з болгарської мови, літератури та історії. Скориставшись можливістю, Марина Яковленко здобула освіту у Шуменському університеті. Вона розповіла, що навчальні заклади у Болгарії більшу частину навчального процесу приділяють самоосвіті. Тому дівчина могла працювати та навчатися одночасно.

Марина Яковленко / Фото Gazeta.ua

Австрія

Єлизавета Кострикіна навчається на магістратурі у Віденському університеті. Це не перший її досвід здобування освіти за кордоном. Спочатку вона вчилася у Польщі. Там під час навчання їй вдалося двічі з'їздити за програмою Erasmus+ в Німеччину. За допомогою цієї програми з обміну студентів дівчині випала нагода безплатно навчатися та отримувати стипендію в німецьких університетах. З польським дипломом бакалавра дівчина знайшла роботу та вступила на магістратуру в Австрії. За словами Єлизавети, рівень освіти за кордоном вищий. Вона також відзначила фаховість професорів та ставку на самоосвіту.

Єлизавета Кострикіна / Фото Gazeta.ua