Так, країни Європейського Союзу найближчим часом почнуть визнавати українські електронні підписи, що спростить нашим громадянам доступ до певних послуг. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства цифрової трансформації.

Цікаво Скільки задонатив на допомогу України кожен житель Польщі: дані за 8 місяців війни

Для чого це потрібно

Зараз багато українців перебувають за кордоном. Взаємовизнання кваліфікованого е-підпису допоможе українцям та нашим бізнесам отримувати певні послуги чи ідентифікувати свою особу значно простіше.

Однак процедура визнання електронних підписів на території ЄС відрізняється від української ідентифікації. Взаємне визнання електронних підписів з ЄС – довготривалий процес. Наразі проєкт взаємовизнання електронних підписів експериментальний. Він дозволить вирішити нагальні потреби у сфері е-послуг ще до офіційного приєднання України до ЄС.

Крім того, зазначається, що взаємне визнання кваліфікованих електронних підписів з Європейським Союзом стане важливим кроком в подальшому взаємному визнанні наших кваліфікованих довірчих послуг.

Де може знадобитися КЕП

За допомогою КЕП можна підписувати електронні документи, користуватися електронними послугами, реєструватися на державних порталах тощо.

Крім того, він дає можливість зафіксувати час підписання, що додає надійності підписаним документам. Документи, підписані за допомогою кваліфікаційного електронного підпису, мають таку саму юридичну силу, як і звичайні.