Європейська комісія пропонує продовжити термін тимчасового захисту для українців з 4 березня 2024 року до 3 березня 2025 року. Далі цю пропозицію має розглянути Рада ЄС.

Читайте також У Польщі наступного року зросте мінімалка: уряд затвердив нові суми

Допомога Європи

Це рішення забезпечить підтримку та впевненість у майбутньому для понад 4 мільйонів українців, які користуються захистом у різних країнах Євросоюзу.

У Єврокомісії переконані, що захист біженців має бути продовжений. Це необхідна і відповідна реакція на безпекову ситуацію в Україні, яка поки несприятлива для масового повернення осіб, які мають тимчасовий захист в Європі. Наступним етапом буде розгляд цієї пропозиції і її ухвалення в Раді ЄС.

Ми будемо на боці України так довго, як буде потрібно. Єврокомісія запропонує розширити тимчасовий захист для України, який спливає, наша підтримка буде тривалою. 4 мільйони українських переселенців зараз перебуває в ЄС і ми раді їм,
– заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Нагадаємо, раніше ЄС підтримав Директиву про тимчасовий захист одностайним рішенням. Це автоматично продовжило її дію ще на один рік. Відповідна Директива забезпечує негайний захист для біженців і доступ до прав у країнах Євросоюзу. Враховуються права на проживання, доступ до ринку праці, соціальне забезпечення та медичну допомогу.

Тимчасовий захист: останні новини

  • Португальський уряд планує продовжити тимчасовий захист для біженців з України ще на 6 місяців. Очікується, що офіційне рішення щодо цього питання буде оголошено найближчим часом.
  • Греція вирішила продовжити тимчасовий захист громадянам України ще на пів року. Це рішення прийнято після закінчення попереднього шестимісячного терміну дії, який сплив 4 вересня. Так, українці користуватимуться тимчасовим захистом у Греції до 4 березня 2024 року.
  • Уряд Чехії ухвалив продовження тимчасового захисту українських біженців до березня 2025 року. За це проголосували на останньому засіданні. Далі зміни має розглянути парламент, сенат, а потім підписати президент.