ЄС готує загальне визнання українських водійських посвідчень, – ЗМІ
Джерело:
TRT DeutschЄврокомісія планує ввести спеціальні правила, які дозволять визнати українські водійські посвідчення на загальноєвропейському рівні. Таке нововведення покликане допомогти українським біженцям і транспортним компаніям.
Про це стало відомо з відповіді на запит депутатки Бундестагу Клари Бюнгер до німецького уряду, яку вона надала інформаційному агентству DPA. Зазначається, що наразі тривають дискусії урядів країн-членів та Єврокомісії щодо можливостей визнання українських водійських прав на загальноєвропейському рівні.
Читайте також Пристрасті щодо безвізу: чи можна в'їхати до Польщі після того, як 90 днів вичерпані
ЄС планує визнавати українські водійські посвідчення у всіх країнах блоку
Клара Бюнгер, яка є представницею партії лівих (Die Linke) й уповноваженою з питань біженців у Німеччині, надіслала запит до федерального уряду з питанням про винятки щодо водійських документів для українських біженців.
Вона зауважила, що складання водійського іспиту у Німеччині потребує значних фінансових витрат, тривалого часу та передбачає мовний бар'єр для українців, які прибули в країну після 24 лютого.
Довідка. Іноземцям з третіх країн (що не входять до складу ЄС), які мешкають у Німеччині, за діючим законом дозволено кермувати авто з іноземними водійськими документами протягом 6 місяців з моменту прибуття, після чого необхідно отримувати водійське посвідчення німецького зразка.У відповіді на запит депутатки, Федеральний уряд Німеччини зауважив, що це питання уже винесено на загальноєвропейський рівень.
Єврокомісія планує укласти угоду про дорожній рух з Україною, яке, з-поміж іншого, покликане забезпечити тимчасове визнання водійських посвідчень та свідоцтв про допуск до перевезення вантажів,
– йдеться у відповіді Федерального уряду Німеччини.
До слова, Бюнгер зауважила, що проблема невизнання водійських посвідчень може торкнутися сотень тисяч біженців з України, тому важливо швидко знайти розв'язання цього питання, оминувши довготривалі бюрократичні процедури.
"Кожен, хто зіткнувся з проблемою налагодження нового життя у Німеччині після виїзду з України, справді має інші турботи, окрім як підготовку до складання іспиту з водіння", – додала німецька депутатка.
Вас може зацікавити – які країни Європи досі купують нафту у Росії: дивіться відео