Про це свідчать, зокрема, результати нового дослідження "Громадяни України на польському ринку праці‎". Його провели Міграційна платформа EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету, пише 24 канал.

Читайте також: Чи готові українці в Польщі переїжджати до маленьких міст заради роботи: дослідження

Безпека і робота

Серед чинників, які найбільше мотивують біженців повертатись в Україну після закінчення війни – безпековий та цивілізаційний вибір держави. 57% вказали на очікуване членство України в ЄС. І ще 47% – в НАТО.

Другим важливим фактором є економічна ситуація. 54% відповіли, що їх мотивує повернутись підвищення зарплати та поліпшення умов праці. Цей чинник є більш вагомим для трудових мігрантів з України.

А саме біженці, які приїхали до Польщі через повномасштабне вторгнення Росії, називають важливим моментом возз'єднання з родиною, яка залишилась в Україні. Цього прагнуть 57% опитаних українців, які отримали тимчасовий захист у Польщі.

Кожен п'ятий з українців, які взяли участь у дослідженні, зізнався, що державна допомога з відбудовою житла може спонукати його повернутися. Також українці зацікавлені у здійсненні низки реформ в Україні: у галузі охорони здоров'я, освіті та сфері судочинства. А для 16% респондентів таким мотивом може бути сприяння відкриттю бізнесу.

Чому українці поки залишаються в Польщі

Експерти також запитали українців, що стимулює їх залишатися в Польщі. Серед відповідей переважно соціально-культурні причини:

  • наявність друзів і знайомих у Польщі (40%);
  • доброзичливе ставлення поляків (37%);
  • культурна близькість (34%);
  • легка для розуміння мова (28%).

Також українців у Польщі приваблює можливість працевлаштування (27%). Дослідження показало: попри те, що більшість працездатних українців змогли знайти тут роботу, майже дві третини з них планують повернутися додому.