Станом на літо 2024 року на території Норвегії перебувають понад 70 тисяч українців. Більшість з них переїхали на територію країни упродовж останніх двох років.

Зверніть увагу Угорщина повернула "золоті візи": у яких країнах ЄС вони діють

Пріоритет при переїзді на територію нової держави – знайти оптимальне помешкання для себе та близьких. Як орендувати або придбати квартиру у Норвегії, вже розібрався міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.

Скільки коштує оренда помешкання у Норвегії

Норвегія неодноразово опинялась у першій десятці найкомфортніших для життя країн світу. Окрім того, вона посіла сьому позицію у всесвітньому рейтингу щастя. Також ця країна увійшла до переліку держав, де найлегше дотримуватися балансу між роботою та особистим життям. Загалом місцеві жителі наголошують, що почуваються захищеними та будують своє життя без страху за майбутнє.

Упродовж останніх років Норвегія перебуває у максимальній стабільності (наскільки це можливо у сучасному світі). Країна вирізняється чудовим рівнем життя. Досягти його вдається завдяки високим зарплатам. Середня – стартує від 4 тисяч євро (понад 170 тисяч гривень).

Однак, варто зауважити, що й ціни у Норвегії – вищі, аніж у багатьох інших країнах ЄС. Дуже бюджетно закрити базові потреби не вдасться. Зокрема "кусаються" ціни на нерухомість.

Якщо у деяких країнах світу чимало місцевих мешкають в орендованих квартирах, норвежці такого не практикують. Вони переконані: краще дуже маленьке, але своє помешкання, аніж розкішна орендована квартира. Саме тому ринок орендної нерухомості упродовж останніх років переживає не найкращі часи. Попит, який формують іноземці, суттєво перевищує пропозицію.

Найдорожче оренда коштує у таких містах:

  • Осло (загалом у рейтингу найдорожчих столиць світу);
  • Берген (відома туристична локація);
  • Ставангер ("нафтова" столиця Норвегії);
  • Тронхейм.

Там вартість оренди однокімнатної квартири стартує від 1200 євро на місяць (понад 50 000 гривень). Водночас іноземці найчастіше обирають оселитися саме у цих містах, адже там найбільше шансів знайти високооплачувану роботу.


Житло у Норвегії коштує недешево / Фото Unsplash

У сільській місцевості можна знайти помешкання за 800 євро на місяць (понад 34 тисячі на місяць). Однак вакансій там дуже мало, й на роботу пріоритетно беруть місцевих мешканців.

Щоб орендувати помешкання у Норвегії, потрібно мати такі документи:

  • паспорт;
  • рекомендації з минулого орендованого помешкання (якщо вони є – це суттєвий бонус);
  • документи, які видали на кордоні при в'їзді на територію Норвегії.

Варто зважати, що орендувати квартиру лише на місяць буде складно. Зазвичай угоди укладають на термін від пів року. Найчастіше відразу доведеться заплатити за декілька місяців. Тому, готуючись оселитися у Норвегії, варто мати хоча б мінімальний стартовий капітал.

Шукати помешкання рекомендують на сайті finn.no. Це – монополіст на ринку нерухомості. Саме там найменше шансів натрапити на шахраїв. Окрім того, позитивні відгуки отримує сайт agoda.


Норвежці надають перевагу придбанню власної квартири / Фото Unsplash

Нерухомість у Норвегії поділяють на 4 типи – це впливає на ціну

Загалом, нерухомість у Норвегії поділяють на 4 типи. На основі цього й формують ціну.

  • Нерухомість у комфортних новобудовах зазвичай коштує найдорожче. Мовиться про сучасні комплекси, які мають все необхідне для комфортного життя. Найчастіше вони розташовані у нових районах міст.
  • Особливо цінуються історичні будівлі, збудовані приблизно від 1840 до 1910 року. Вони розташовані у відомих туристичних локаціях. Саме такі будинки романтизують: вони вирізняються естетикою та мають особливу історичну цінність для Норвегії. Мешкати там – дорого та престижно.
  • Повоєнні будинки можуть врятувати, коли потрібно терміново знайти помешкання, а грошей – не так і багато. Ці помешкання збудували у період 1950 – 1960-х роках. Тоді Норвегія відчула гострий дефіцит нерухомості. Будівлі зводили швидко та відносно якісно, не хвилюючись загалом про їхню естетику.
  • Найдешевший варіант – так звані підвальні квартири. Однак, орендуючи їх, варто бути дуже обачними. Саме з цією категорією нерухомості, розрахованої на найменш захищених людей, найчастіше діють шахраї.

Чи справді ціни на комунальні послуги у Норвегії – "золоті"

Найчастіше оплата комунальних послуг у Норвегії не входить у вартість оренди квартири. Це такий собі "бонус", який варто додати при плануванні своїх щомісячних виплат.

Ціна за комунальні послуги на території країни не надто приємно дивує навіть у контексті європейських цін. У середньому за місяць доведеться заплатити близько 180 – 200 євро (понад 8 тисяч гривень).

Найдорожчим традиційно залишається опалення. Однак, варто зауважити, що у багатьох помешканнях ще залишилися печі. Норвежці купляють дрова й, хоча вони коштують не надто дешево, все одно примудряються заощадити.