Отримати "золоту візу" можуть громадяни країн, які не входять до складу ЄС. Легальне перебування на території Угорщини дає їм чимало бонусів. Зокрема, можливість подорожувати по безвізу до інших європейських країн. Що ще варто знати про оновлення, дізнався міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.

Зверніть увагу Франція – досі перша: до яких країн приїжджають найбільше туристів

Як отримати "Золоту візу" від Угорщини

Варто зауважити, що програма "золотих віз" не є новою для Угорщини. Раніше вона вже діяла на території країни. Однак угорська влада була вкрай незадоволена результатами. Зрештою, у 2017 програму закрили. Офіційна причина – "золоті візи" не принесли жодної користі економіці Угорщини. Хоча варто зауважити, що упродовж 2013 – 2017 років вони поповнили казну країни на 1,4 мільярда євро. За цей час посвідку на проживання отримали понад 4700 людей.

Вочевидь, за ці роки в Угорщині переосмислили користь від програми. Бо її вирішили повернути у той час, коли інші країни вже масово відмовляються від "золотих віз".

Бюджетно отримати "золоту візу" не вийде. Мінімальна сума інвестиції – 250 000 євро (10 867 500 гривень). Окрім того, варто бути готовими до того, що життя в Угорщині – також задоволення не з дешевих. Зокрема, у Будапешті колосально зростає вартість на нерухомість. Лише упродовж року оренда однокімнатної квартири зросла на 42,9%.

Загалом є три способи отримати "золоту візу" та легально оселитися на території Угорщини:

  • придбати пай фонду нерухомості щонайменше за 250 000 євро (10 867 500 гривень);
  • придбати нерухомість за 500 000 євро (21 735 000 гривень);
  • інвестувати 1 000 000 євро вищому навчальному закладу країні (43 470 000 гривень).

До слова, іноземці обурюються, що 500 тисяч євро – мінімальна сума для придбання житлової нерухомості. За ці гроші можна стати власником квартири в елітному ЖК з усіма вигодами. Тим часом загалом на території Будапешта можна придбати набагато дешевше помешкання: вартість стартує від 120 000 євро. Звичайно, за ці гроші не вдасться оселитися у самому серці фешенебельної Буди. Однак придбати студію десь на околиці Будапешта – цілком реально.

Загалом Будапешт не входить до рейтингу найкомфортніших міст Європи для життя. Водночас люди, які туди переїхали, заявляють, що у столиці Угорщини все ж можливо доволі добре облаштуватися. Зокрема, вони відзначають, що місто пропонує найбільший вибір вакансій.


У Будапешті можна доволі комфортно облаштуватися / Unsplash

Єврокомісія проти "золотих віз"

Ще декілька років тому чимало країн Європи охоче видавали "золоті візи". Однак станом на 2024 рік ситуація змінилася. Єврокомісія рекомендує утриматися від такого способу покращення економіки. Наголошують, що люди, які отримують "золоті візи", можуть становити цілу низку загроз для держав. Зокрема, мовиться про:

  • відмивання грошей;
  • уникнення від податків;
  • організовану злочинність.

Дуже часто "золоті візи" купували для себе росіяни, чиє збагачення викликало дуже багато справедливих запитань.

Загалом "золота віза" або "золотий паспорт" надають можливість:

  • вільно мешкати на території тієї країни, в яку інвестували;
  • отримати доступ до ринку праці;
  • відкривати банківські рахунки;
  • навчатися на території країни;
  • користуватися медичними послугами;
  • обиратися до органів державної влади (у певних випадках).

Окрім того, "золота віза" надає чимало бонусів у майбутньому при отриманні громадянства.

Попри великі фінансові прибутки, деякі країни вже відмовилися від "золотих паспортів". Зокрема, мовиться про:

  • Іспанію;
  • Ірландію;
  • Велику Британію;
  • Португалію;
  • Нідерланди.

Угорщину звинувачують у зловживанні видачею паспортів

Раніше угорський паспорт був дуже цінним, зокрема, через безвіз країни зі США. Сотні людей розцінювали мешкання у Будапешті як певний законний "телепорт" на територію Штатів. Водночас у 2023 році країна обмежила безвізовий режим для громадян Угорщини. Причиною такого рішення стало те, що угорський уряд запровадив спрощений процес натуралізації та видачі майже мільйона паспортів. У США заявили, що люди, які їх отримали, не пройшли належну перевірку.

Яка є альтернатива "золотим паспортам"

Наразі більшість європейських країн розглядають як альтернативу "золотим візам" візу цифрових кочівників. Вона дозволяє фахівцям, які працюють віддалено, мешкати та працювати на території обраної країни. Варто зауважити, що для цього потрібно набагато менше грошей, ніж "Золотий паспорт". При отриманні візи цифрового кочівника розглядають щомісячний заробіток людини. Допустима норма зазвичай стартує від 2 тисяч євро (понад 86 тисяч гривень).


Наразі триває ера цифрових кочівників / Unsplash

Держави зацікавлені у цифрових кочівниках й охоче видають їм візи. Зокрема, цим активно займається Туреччина, а Стамбул взагалі визнали одним з найбюджетніших міст, у яких можна влаштуватися.