Нещодавно відома психологиня, професорка університету Орегон Сінді Ромін провела тренінг на цю чутливу тему. Вона дала настанови, які допоможуть захистити себе від небезпеки та не стати жертвою работорговців.

Актуально Як миттєво та безплатно надіслати кошти в Україну

Чому ця тема є вкрай актуальною

Відколи Росія розпочала повномасштабний наступ на територію України, питання захисту від торгівлі людьми стало особливо гострим. Воєнні дії спровокували потужну хвилю міграції. Щодня десятки тисяч українських жінок з дітьми перетинають державний кордон. Вони опиняються самі в незнайомій країні, бо більшість чоловіків у віці 18 – 60 років підлягають мобілізації в умовах воєнного стану, а отже не можуть покинути Україну разом зі своїми сім'ями.

Незнання мови й місцевості, відсутність знайомих, розгубленість після пережитого стресу – ці та інші фактори роблять жінок вразливими для зловмисників. Цим становищем легко можуть скористатися работорговці.

Врятувати життя допоможе знання простих правил безпеки. Не завадить посилена обережність.

Самотні жінки, які опиняються у чужій країні, є легкою мішенню для работорговців / Фото Unsplash

Що радить Сінді Ромін

У Сінді Ромін неабиякий досвід у тлумаченні питань самозахисту. Вона вже понад 30 років рятує людей, звільняючи їх від проституції, рабства, порнографії та інших видів незаконного утримання.

Професорка зазначає, що переважно викрадачі нічим не відрізняються від пересічних людей. Вони вміють викликати довіру. Що цікаво, 50% з них є жінками, як свідчить статистика.

Основними видами торгівлі неповнолітніми, перелічує психологиня, є:

 • проституція;
 • екзотичні танці;
 • порнографія;
 • секс-туризм;
 • секс на виживання (тобто, за їжу).

50% злочинців, які займаються торгівлею людьми, за статистикою є жінками / Фото Unsplash

Щоб вберегти себе під час перебування на чужині, Сінді Ромін радить дотримуватися кількох простих правил:

 • запитувати у волонтерів чи будь-кого, хто пропонує свою допомогу, документи (можна зробити фото);
 • записувати, куди ви їдете, чому, адресу та повідомляти друзям і рідним своє місцеперебування (надсилати свою геолокацію);
 • у жодному разі не віддавати нікому свої документи.

Батькам варто проявляти виняткову пильність. Застерегти дітей від потенційних небезпек допоможуть такі рекомендації від експертки:

 1. Батьки повинні мати доступ до телефонних застосунків та соціальних мереж дитини.
 2. Заряджати телефон дитини варто у кімнаті батьків, бо всі найбільш небезпечні контакти відбуваються вночі.
 3. Не забирати телефон дитини для покарання, адже це єдиний спосіб знайти дитину за потреби.
 4. Знати імена, телефони та адреси друзів своєї дитини.
 5. Встановити додаток із відстеженням.

Сінді Ромін дала поради батькам про те, як захистити неповнолітніх за кордоном / Фото Unsplash

Якщо людина відчуває, що вже потрапила в небезпечну ситуацію, то головне – не панікувати, а діяти та мислити рішуче. У такому разі треба зібрати усі сили, щоб чинити опір кривднику. При втечі найпростіше обрати один напрямок руху та бігти до найближчої дороги або будинку й просити про допомогу.

Дистанційна підтримка рідних

Емоційно складні періоди пережити легше, якщо відчувати турботу близьких. На щастя, технологічні можливості сучасного світу дозволяють людям допомагати один одному, де б вони не перебували.

Наприклад, сервіс електронних переказів TransferGo відкриває можливість переказати гроші родичам та близьким, які залишилися в Україні, лише за дві хвилини та без комісії з тарифом "Зараз". Додаток допоможе легко й зручно волонтерити з-за кордону, а для кожного українця в цей час важливо почувати себе корисним.

Нагадуємо, що TransferGo є одним із найшвидших та безпечних сервісів грошових переказів в Європі. Компанія має бездоганну репутацію, успішно інвестує у свій розвиток з 2012 року та активно допомагає трудовим мігрантам і біженцям з України.

Якщо у користувачів виникнуть питання при користуванні додатком, служба підтримки TransferGo залюбки надасть професійні консультації 9 мовами, зокрема українською.