Так, одним із найцікавіших та найефективніших способів вивчення іноземної є перегляд фільмів або серіалів мовою оригіналу. TransferGo зібрав основні поради, які допоможуть вам мимовільно поповнювати свій словниковий запас. Для зручності одразу ж підготували добірки стрічок для вивчення польської, німецької та англійської мов.

Читайте також Як подати декларацію PIT-37: покрокова інструкція для українців у Польщі від TransferGo

Загальні поради, як вивчати іноземну мову за допомогою фільмів

  • Виберіть фільми зі схожою тематикою або жанром, який вас цікавить. Наприклад, якщо вам подобаються комедії, переглядайте веселі стрічки тією мовою, яку вивчаєте. Якщо ви хочете покращити своє ділове спілкування, можливо, стануть корисним фільми про бізнес.
  • Почніть дивитися фільм з субтитрами вашою рідною мовою. Це допоможе зрозуміти загальний зміст іншомовного діалогу. Потім спробуйте дивитися стрічку з іноземними субтитрами, щоб побачити, які слова використовуються в діалозі.
  • Переглядайте фільми повторно. Це дасть вам можливість краще зрозуміти діалоги і звернути увагу на деталі, які ви пропустили раніше. Ви можете також зупинятися на певних моментах і аналізувати, що саме герої говорять.
  • Занотовуйте незнайомі слова і вивчайте їх. Якщо ви почули нове слово в фільмі, запишіть його, щоб потім перекласти та дізнатися, в яких контекстах його слід вживати. Не зайвим буде завести спеціальний словник на такі випадки.
  • Обговорюйте фільм із носієм мови. Якщо у вас є можливість, спробуйте поділитися враженнями після перегляду з носієм мови, яку вивчаєте.

Три фільми для вивчення польської мови

"Іда" (Ida)

Ця драматична стрічка розповідає історію дівчини, яка відправляється в пошуки своїх коренів. Події розвиваються у 1960 році.

Анна – сирота, яка провела все своє дитинство в польському монастирі. Перед тим, як прийняти обітницю і стати черницею, вона вирушає в гості до своєї єдиної родички тітки Ванди – судді з прокурорським минулим. Від неї дівчина дізнається, що має єврейське походження, а всі її рідні загинули у Голокост. Аби простежити трагічну долю родичів, вони відправляються у невелику подорож.

Фільм "Іда" чудово підійде для вивчення польської мови завдяки повільному темпу, яскравим образам і глибокому змісту.

"Іда" / Фото arsenalfilm

"Тіло Христове" (Boże Ciało)

Це комедія-драма – про групу юнаків, які відправляються в паломництво до церкви в маленькому польському містечку. Фільм підкреслює значення релігії та релігійної толерантності.

"Тіло Христове" – веселий і водночас зворушливий фільм із простими діалогами, який допоможе підвищити рівень володіння польською мовою.

"Тіло Христове" / Фото newsweek

"Три кольори: Білий" (Trzy kolory: Biały)

Це друга частина трилогії Кшиштофа Кесльовського. Перша частина вийшла в 1993 році під назвою "Три кольори: Синій", а третя – в 1994 році і називалася "Три кольори: Червоний". Усі вони про кольори французького прапора.

Стрічка "Три кольори: Білий" розповідає історію поляка, який жив у Франції, де втратив все: кохання, дах над головою і роботу. Хлопець вирішує повернутися до Польщі та починає готуватись до помсти своїй колишній дружині.

Фільм має просту мову і цікавий сюжет, тож він точно дозволить краще вивчити польську мову.

"Три кольори: Білий" / Фото teleman

Вивчення німецької за допомогою фільмів: 3 найкращі стрічки

"Життя інших" (Das Leben der Anderen)

Драма розповідає про розвідника Німеччини, якому доручили стежити за письменником Драйманом. Однак, як згодом з'ясувалося, чоловік не в змозі повноцінно виконати це завдання. У процесі стеження працівник спецслужби перейнявся життям драматурга, через що став приховувати деякі факти, які можуть нашкодити Драйману.

"Життя інших" має багато глибоких діалогів і вимагає уваги до деталей, що може допомогти покращити володіння німецькою мовою.

"Життя інших" / Фото ray-magazin

"Тоні Ердманн" (Toni Erdmann)

Це комедійна драма про батька, який намагається зблизитися зі своєю дочкою, відвідавши її в Румунії. Фільм привертає увагу своїм гумором та іронією.

"Тоні Ердманн" стане в пригоді тим, хто хоче поповнити свій словниковий запас саме розмовною німецькою мовою і сленговими висловами.

"Тоні Ердманн" / Фото wbur

"Достукатися до небес" (Knockin 'On Heaven's Door)

Фільм розповідає про двох чоловіків, яким ставлять смертельний діагноз, в результаті чого вони викрадають машину з мільйоном німецьких марок в багажнику і покидають лікарню. Назва походить від знаменитої однойменної пісні Боба Ділана, яка звучить у фільмі у виконанні німецької групи Selig.

Стрічка допоможе вивчити нові слова і фрази, а також покращити розуміння німецької мови в контексті.

"Достукатися до небес" / Кадр з відео в youtube

Три фільми з легкою вимовою для вивчення англійської

"Маленька міс Щастя" (Little Miss Sunshine)

Комедійна історія подорожі багатодітної сім'ї з Альбукерке, яка вирушила на конкурс краси Little Miss Sunshine до Каліфорнії. Там повинна здійснитися мрія семирічної Оліві. Під час мандрівки всім членам сім'ї доводиться мужньо боротися з різного роду пригодами, розчаруваннями, а також зі своїм автобусом VW, який вічно ламається.

Фільм має прості та зрозумілі діалоги, що покращить володіння саме розмовною англійською мовою.

"Маленька міс Щастя" / Фото decider

"Суперсімейка" (The Incredibles)

Мультфільм про супергероїв, а точніше про цілу родину супергероїв, яким, щоправда, заборонено використовувати надлюдські здібності.

Анімаційний фільм має прості діалоги та чіткий англійський акцент, що ідеально для тих, хто тільки починає вивчати англійську мову.

"Суперсімейка" / Фото nytimes

"Скажені пси" (Reservoir Dogs)

Це культовий гангстерський фільм, який розповідає про кримінального авторитета Джо Кебота. Чоловік задумав пограбування ювелірного магазину, збирає круту компанію – шістьох колишніх нальотчиків, справжніх “скажених псів”. Запланована справа повинна стати ідеальним злочином – злочинці не знайомі між собою, їм невідомі продумані деталі операції, вони злі, досвідчені й уперті.

Весь фільм практично складається з природних діалогів зі сленгом.

"Скажені пси" / Фото vulture

Тож обирайте цікаві вам фільми та вивчайте іноземну мову самостійно, непогано економлячи при цьому на мовних курсах. А заощадженим коштам завжди можна знайти приємніше застосування. Наприклад, заплануйте відправити їх своїм близьким. Для швидких та надійних грошових переказів скористуйтеся TransferGo – міжнародним сервісом, якому довіряють понад 5 мільйонів користувачів.