Аби не витрачати зайві гроші на те, щоб хтось заповнив декларацію за вас, варто спробувати подати звіт самотужки. Тим паче, це не так вже і складно. А допоможе у цьому покрокова інструкція, розроблена за підтримки сервісу грошових переказів TransferGo. Довідник можна безкоштовно завантажити та отримати детальну інформацію щодо подання декларації PIT-37.

Читайте також Як записатися в державний дитячий садочок в Польщі: корисні поради для батьків

Що таке декларація PIT?

PIT – це податок на доходи фізичних осіб (Personal Income Tax) в Польщі. Всі фізичні особи, які проживають в цій країні та отримують доходи, зокрема підприємці, сплачують цей податок. Він вираховується по закінченню календарного року. Тобто кошти, які сплачуються впродовж року, вважаються авансовими платежами.

На початку року всі, хто отримав доходи та має податкове резидентство Польщі (тобто перебувають в цій країні понад 183 дні), зобов’язані подати декларацію PIT. В залежності від виду доходу – зарплата, підприємницька діяльність, пенсія та інші – необхідно подавати відповідний вид декларації. Наприклад, якщо людина отримувала кошти на основі трудового договору, договорів доручення або підряду, то вона має подати декларацію PIT-37.

Вид декларації PIT, яку потрібно подати, залежить від виду доходу / Фото wiadomosci

При поданні декларації може виникнути недоплата або переплата податку. У першому випадку необхідно заплатити визначену суму до 30 квітня. Якщо протермінувати платіж, буде нараховуватись пеня. Водночас якщо сталася переплата, то це набагато приємніше, тому що податкова сама поверне надмірно сплачені кошти.

Частіше за все переплата податку виникає з таких причин:

  • особа не застосувала право на використання зменшувальної суми впродовж року;
  • "пільга на дітей" у випадках, якщо особа має неповнолітніх дітей;
  • впродовж року людина витрачала кошти на дорогу до місця роботи.

Покрокова інструкція заповнення PIT-37 від TransferGo

Сервіс грошових переказів TransferGo разом з експертом із легалізації та ведення бізнесу Ксенією Хобта розробив довідник "Все про PIT" для українців, які працюють в Польщі. З цього довідника ви дізнаєтесь багато корисної інформації щодо розрахунку податку на доходи та подання декларацій PIT.

Зокрема "Все про PIT" розповість, які види декларацій треба подавати в залежності від виду доходу. Не лишнім буде звернути увагу на список найпоширеніших помилок, яких допускають громадяни під час заповнення декларації. В одному з розділів є вичерпна інформація про терміни подання PIT та санкції за їх порушення.

Окремий розділ довідника – це інструкція заповнення декларації PIT-37. В ній є вся необхідна інформація, аби крок за кроком заповнити документ, а також надіслати у податкову службу. Якщо у вас виникнуть питання щодо заповнення декларації – зверніть увагу на сторінку з корисними контактами.

"Все про PIT" розповість, як заповнити декларацію правильно / Фото dziendobry

Нагадуємо, що міжнародний сервіс грошових переказів TransferGo допомагає швидко та безпечно надсилати кошти з Європи в Україну. Сервісу довіряють 5 мільйонів користувачів!