Менеджер із маркетингу TransferGo Юрій Синенький вирішив особисто перевірити, чи легко українцю в Польщі відкрити рахунок. Він відвідав найпопулярніші банки та поділився з читачами Закордон 24 своїми спостереженнями.

Дізнавайтеся також Головне про актуальні правила в'їзду українців до Польщі: пояснює консультантка з легалізації

Як відкрити рахунок в польському банку

Для того, щоб відкрити рахунок у польському банку, потрібно прийти у відділення або спробувати укласти договір онлайн (через вебсайт банку або за допомогою мобільного додатку). Є змішані способи відкриття рахунку. Наприклад, людина може подати заявку на гарячій лінії, але підписати договір у відділенні, або подати заявку на сайті, але укласти договір за допомогою мобільного додатка.

Отже, сучасна банківська система надає своїм клієнтам широкий вибір каналів зв'язку, а також способів укладання банківських договорів. Можливість відкриття рахунку онлайн здається дуже зручною опцією, оскільки суттєво заощаджує час. Але у чужій країні багатьом українцям такий спосіб здається надто імпульсивним. Часто люди хочуть отримати розгорнуту консультацію та мати паперовий договір на руках, тому приходять у відділення зі своїми паспортами.

Українці можуть відкрити рахунок в польському банку онлайн / Фото Unsplash

Як польські банки обслуговують українців

Представник TransferGo Юрій Синенький провів дуже цікавий та корисний експеримент. Він дослідив, чи може українець в Польщі, який не знає польської мови, відкрити рахунок без клопотів та які пропозиції можуть зацікавити мігрантів.

Юрій Синенький / Фото TransferGo

Pekao Bank

У відділенні цього банку відвідувачів обслуговували лише польською мовою. Юрію запропонували скористатися перекладачем від Google.

Для відкриття рахунку знадобиться паспорт та додатковий документ, що підтверджує адресу проживання в Польщі (наприклад, картка проживання, договір оренди квартири).

Менеджер з маркетингу TransferGo зробив висновок, що цей банк не є найкращим варіантом для українців. Адже не всі розуміють польську мову та можуть надати офіційне підтвердження своєї адреси.

Банк PKO

Перевага Банку PKO над попереднім – присутність англомовного консультанта. Юрій Синенький також відзначив мобільний додаток із дружнім інтерфейсом польською, англійською, українською та російською мовами. На відкриття рахунку ініціатор експерименту витратив 20 хвилин, а картка була доставлена за 5 днів.

Умови банку:

  • ідентифікатор та адреса громадян ЄС у Польщі (не потрібно підтверджувати цю адресу офіційними документами);
  • програма SIM-карта PL для активації;
  • 5 операцій з карткою або Blik (платіжна система в Польщі, яка дозволяє користувачам здійснювати миттєві платежі та знімати готівку, використовуючи лише стандартну програму мобільного банкінгу користувача) за 1 місяць. В іншому випадку плата за обслуговування буде становити 10 злотих.

Millennium Bank

Цей банк також може забезпечити англомовні консультації клієнтам. До того ж є підтримка користувачів російською та українською мовами. Мобільний додаток представлений виключно польською та англійською мовами. На відкриття рахунку Юрій теж витратив 20 хвилин, а картку отримав через 5 днів.

Працівник TransferGo відзначив такі мінуси цього варіанту:

  • складний процес реєстрації у мобільному додатку;
  • відсутність україномовної та російськомовної версії додатку.

Обслуговування рахунку буде безплатним, якщо місячні надходження перевищуватимуть 1 000 злотих. Для відкриття громадянам ЄС необхідний ідентифікатор (без додаткових документів), а громадяни України повинні мати посвідчення особи, трудовий договір (Umowa o pracy, а не Umowa Zlecenia), та PESEL. Польська сім картка потрібна для активації програми.

Getin Bank

Юрій Синенький зауважив такі переваги Getin Bank:

  • підтримка клієнтів та вебсайт українською;
  • мінімальний пакет документів для відкриття (PESEL та паспорт).

Якщо користувач буде здійснювати принаймні одну транзакцію на місяць за допомогою картки або BLIK, то плата за обслуговування рахунку стягуватися не буде.

Цей варіант видався Юрію найбільш сприятливим для українців.

Не у всіх польських банках доступні консультації українською та російською мовами / Фото Pexels

Також пропонуємо розглянути актуальний рейтинг банківських рахунків станом на жовтень 2021 року. З його допомогою можна обрати ту банківську пропозицію, яка здасться найбільш вигідною та привабливою.

Як закрити банківський рахунок в Польщі

TransferGo не лише дослідив умови відкриття особистих банківських рахунків для українців в Польщі, але й підготував інформацію про найлегші способи розірвання угоди з різними банками.

Bank Pekao

Можна здійснити візит у відділення банку або надіслати письмове повідомлення.

Рахунок закриють через місяць.

ING Bank Śląski

Закрити рахунок можна в один зі способів:

  • завітати у відділення банку;
  • відправити листа (формуляр є на сайті);
  • деактивувати картку в мобільному додатку чи на сайті.

Bank BNP Paribas

Здійснити операцію закриття можна:

  • у відділенні банку;
  • за допомогою дзвінка у службу підтримки банку;
  • через письмове повідомлення (потрібен завірений нотаріусом особистий підпис).

Термін закриття рахунку становить 30 днів.

mBank

У цьому випадку найзручніше скористатись інтернет-банкінгом.

Картку закриють за тиждень.

Alior Bank

Закрити рахунок можна через інтернет-банкінг. Для цього в розділі Wiadomości необхідно обрати опцію "Закрити рахунок" і вказати його номер.

Процедура закриття триватиме 30 днів.

Getin Bank

Тут теж найлегше скористатися інтернет-банкінгом. Потрібно зайти у розділ Wnioski, обрати опцію Obsługa та натиснути Wypowiedzenie umowy.

Термін закриття рахунку становить 7 днів.

Santander Bank Polska

Найзручнішим способом є відеорозмова з працівником банку.

Рахунок закриють за 7 днів.

Банк Millennium

Зручні способи розірвання банківського договору:

  • дзвінок на інформаційну лінію банку;
  • інтернет-банкінг.

Через 30 днів рахунок закриють.

Є різні способи закриття рахунку у польському банку / Фото Pexels

Як надіслати кошти з Польщі в Україну

Трудові мігранти після отримання банківської картки, як правило, відчувають потребу надіслати кошти на Батьківщину. Це можна зробити легко й вигідно з мобільним додатком TransferGo.

TransferGo – це безпечний сервіс для здійснення міжнародних грошових переказів. Компанія існує на ринку вже 9 років, є офіційно зареєстрованим постачальником платіжних послуг та постійно інвестує у покращення процесів надсилання коштів між країнами.

TransferGo гарантує клієнтам збереження конфіденційності, якісний сервіс служби підтримки (працівники спілкуються 9 мовами) та відсутність прихованих доплат. Лише за кілька кліків кошти будуть надіслані за призначенням.

Крім того, компанія активно підтримує українських мігрантів та у різні способи допомагає їм адаптуватися у новій країні.

TransferGo – це грошові перекази, яким довірять мільйони українців у всьому світі, зокрема у Польщі.

З TransferGo можна надіслати кошти рідним на Батьківщину всього за кілька хвилин / Фото Pexels