Вдома, в Україні, вони отримували пенсію. Втім, виїзд не є проблемою, адже отримати її вони зможуть і за кордоном. Для цього потрібно скористатись вебпорталом Пенсійного фонду України.

Читайте також Що робити, якщо загубили банківську картку за кордоном: 3 обов'язкові кроки

Як отримати пенсію за кордоном

Пенсіонери, які отримували гроші на картку, не матимуть проблем з отриманням пенсії за кордоном – все працюватиме, як було до виїзду за кордон.

Проте для тих, хто користувався послугами Укрпошти, механізм дещо складніший – слід змінити спосіб отримання пенсії. Спочатку потрібно відкрити рахунок онлайн, тоді через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду залишити заявку про зміну отримання пенсії.

Після цього потрібно:

  • зайти в особистий кабінет за допомогою електронного підпису;
  • в розділі "Пенсіонерам" перейти до підрозділу "Внесення змін до пенсійної справи", де обрати вкладку "Заява на зміну способу виплати пенсії";
  • заповнити усі обов'язкові поля та прикріпити скан-копії документів;
  • анкету-заяву треба підписати за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) і відправити до Пенсійного фонду. Результати зміни способу виплати будуть відображені в особистому кабінеті сайту електронних послуг Пенсійного фонду України у вкладці "Мої повідомлення".

Вам може бути цікаво – Країни-партнери сказали, скільки дадуть на відбудову України: дивіться відео