Різноманітні заходи, приурочені визначній для українців даті, встигли відвідати безліч мешканців та гостей Кракова. Як це було протягом перших днів і що там відбувається зараз – далі у матеріалі.

Детальніше про організаторів Самоідентифікація через мистецтво: як українка популяризує рідну культуру у Кракові

20 серпня

20 серпня успішно стартував перший день святкування. Розпочалось все з виставки ілюстрацій до українських книжок та фотовиставки Раїси Кадирової "Kolorystyka myśli" у книгарні-кав'ярні "Нитка". О 18:00 відбулось офіційне відкриття Арт-пікніка біля Барбакану, де харківський гурт "Жадан і Собаки" виступив з концертом.

Виступ гурту "Жадан і Собаки" на Арт-пікніку у Кракові: дивіться відео

Також в цей день сервіс міжнародних онлайн-переказів TransferGo, який є партнером Арт-пікніка, встановив власний стенд, де всі охочі до тепер можуть відправити вітальну листівку з Польщі в Україну через фірмового листоношу.

На Арт-пікніку досі можна відправити в Україну фірмову листівку / Фото TransferGo

Окрім цього, всі бажаючі можуть сфотографуватись на спеціально облаштованій компанією фотозоні з гаслом "Святкуємо разом 30 років Незалежності України".

Фотозона від TransferGo на пікніку у Кракові / Фото TransferGo

21 серпня

З самого ранку 21 серпня у Кракові продовжили святкувати річницю Незалежності. Відбулась низка майстер-класів, зокрема, з виготовлення ляльки-мотанки, вишивки та етнотанцю. Також українці зустрілись із Сергієм Жаданом та Іреною Карпою. На сцені виступила вокальна студія MALWA з Варшави та пройшов вечір української пісні.

Вокальна студія MALWA / Фото з фейсбук-сторінки Art-Piknik w Krakowie

Біля стенда TransferGo не минулось без цікавих активностей для дітей. Тут малеча дивилась на шоу мильних бульбашок, можна було зробити бодіарт на обличчі та "татуювання" блискітками.

Малеча також святкує День Незалежності / Фото TransferGo

Ми не могли не взяти участі у святкуванні 30 річниці Незалежності України, адже TransferGo – це сервіс, створений мігрантами та для мігрантів. Оскільки у Польщі мешкає безліч українців, ми раді посприяти проведенню тематичних заходів у двох містах – Кракові та Вроцлаві,
– ділиться Катерина Коновалова, менеджерка з розвитку TransferGo.

22 серпня

На третій день святкування відбулась ще низка майстер-класів, зокрема з виготовлення зефіру, надання першої медичної допомоги, етнотанцю та самби. Виступив театр "new day" та гурт Lela. Поспівати під гітару можна було разом з Ярославом Торіаником.

Майстер-класи для дітей на Арт-пікніку у Кракові / Фото з фейсбук-сторінки Art-Piknik w Krakowie

Поблизу стенда TransferGo, окрім попередніх активностей, заплітали барвисті коси, дітей розважали аніматори, а також проводили конкурс з подарунками.

TransferGo на Арт-пікніку розігрували подарунки / Фото TransferGo

Я дуже радий, що ми змогли долучитись до святкування та об'єднати багатьох українців у Кракові. Це частина нашої місії – допомагати землякам, надавати їм не тільки вигідні та швидкі перекази в Україну, але й корисну інформацію, об'єднувати довкола національної культури,
– розповідає Юрій Синенький, менеджер з маркетингу компанії TransferGo.

23 серпня

На четвертий день святкування річниці Незалежності України у Кракові відбувся концерт піаніста Віталія Іванова та піаністки Діани Остролуцької. Крім цього, організатори провели майстер-класи з виготовлення витинанок, інтуїтивного малювання. Відбувся флешмоб із розгортання великого українського прапора. Ввечері відвідувачі спільно переглянули фільм "Толока".

Український прапор на площі у Кракові / Фото Fundacja Widowisk Masowych

24 серпня

Сьогодні, безпосередньо на День Незалежності України, Арт-пікнік у Кракові готує джазовий концерт Соломії Чубай з колективом. Відбуваються зустрічі-дискусії на тему української науки та мистецтва, майстер-класи для дітей, зокрема, з плетіння вінків.

Маленькі українці теж присутні на святі / Фото TransferGo

На сцені також виступають фольклорний колектив Lela, бандуристки Зоряна Грибовська та Маргарета Сторонянська, колектив Hylla, MAVKA та Gordij Staruch.

Цьогоріч на Арт-пікніку ми хотіли презентувати українську культуру від традиційної до сучасної, і на сам День Незалежності, 24 серпня, це вийшло найбільш поєднано – сьогодні виступають представники етнофольку та модерної музики,
– коментує Надія Ольшанська-Мороз, організаторка заходу.

25 серпня

Заключний день святкування на Арт-пікніку у Кракові стане феєричним завершенням заходу з нагоди святкування 30 річниці Незалежності України. Тут надалі відбуватиметься низка майстер-класів, пройде показ німого фільму "Шкурник" під живу музику від Cho na pole. Остап Українець презентує власну книгу "Дискордія". Завершиться святкування о 21:30 за польським часом.

До привітань українських мігрантів цьогоріч долучились й українські зірки. Зокрема, гурт "Антитіла" записав зворушливі слова з побажаннями для земляків, які не змогли приїхати на святкування головного свята країни.

Привітання українських мігрантів з Днем Незалежності від гурту "Антитіла": дивіться відео