ЄС скасував спрощений режим ввезення тварин, що діяв після початку повномасштабного вторгнення Росії. Міжнародний сервіс TransferGo розповідає, як підготувати улюбленця до подорожі та які документи варто мати на день поїздки. Крім цього, ділимося основними вимогами перевезення чотирилапих у країнах Європи.

Читайте також Скільки коштів потрібно для проживання в Іспанії: основні витрати

Які документи потрібні для перетину кордону з твариною

  • Ветеринарний паспорт міжнародного зразка

Цей документ видають у державних ветеринарних закладах. Фахівці заповнюють ветеринарний паспорт двома мовами – українською та англійською. Вартість оформлення становить 51 гривню, а термін дії розрахований на усе життя тварини.

  • Відмітки про всі необхідні щеплення, зокрема прививка проти сказу – обов’язкова

Щеплювати тварину можна лише сертифікованими вакцинами. Крім того, ветеринар повинен відмітити у паспорті, які саме прививки зробили чотирилапому.

За щеплення проти сказу доведеться заплатити від 150 гривень. Вартість залежить від обраної вакцини.

  • Мікрочип

Крихітну схему з індивідуальним номером вводять під шкіру. Це абсолютно безболісна процедура, а сам чип – розміром із зерно рису. Крім цього, на мікрочипі зберігається основна інформація про вашого улюбленця, наприклад: дані про клініку, країна походження, порода, колір, кличка, дані про щеплення, ім’я господаря та його номер телефону.

Орієнтовна вартість чипування – від 350 до 500 гривень.

  • Аналіз на антитіла до сказу

Перед поїздкою потрібно з'ясувати, чи захищена тварина від хвороби після вакцинації. У цьому допоможе тест на титри антитіл до сказу. Якщо показники будуть нижчі за норму, то слід пройти повторне щеплення.

Робити аналіз дозволено не пізніше, ніж за три місяці до вивезення тварини за кордон. Пройти тест можна виключно у лабораторіях, визначених ЄС – тут перелік усіх закладів.

Вартість аналізу – близько 2200 гривень.

Домашніх тварин можна перевозити в авто / Фото unsplash

Як правильно перевозити тварину за кордоном: основні рекомендації

Крім документів, варто подбати і про комфорт чотирилапого під час поїздки. Речі, які слід підготувати до подорожі:

  • контейнер для тварини, який відповідає стандартам IATA (якщо поїздка має бути довгою) або сумку-переноску (для коротких подорожей);
  • нашийник, повідець та намордник;
  • мисочку, їжу та воду.

Значно зручніше, якщо їхати власним авто. У такому випадку тварину можна перевозити на задньому сидінні чи в багажнику. Але при цьому чотирилапий також повинен перебувати в спеціальному контейнері чи сумці-переносці. Важливо також належним чином закріпити переноску в машині, аби при різкому гальмуванні чи інших аварійних ситуаціях тварина не постраждала.

Звісно, у більшості європейських країн діють єдині правила перевезення тварин, але бувають й винятки – деякі країни можуть мати особливі вимоги для поїздки з домашніми улюбленцями, тому краще перевірити інформацію перед тим, як планувати подорож. А ще, плануючи мандрівку, не забудьте завантажити додаток TransferGo. Цей сервіс міжнародних переказів коштів стане в пригоді, якщо вам потрібно буде надіслати гроші з-за кордону в Україну. TransferGo – це швидко, зручно та безпечно.