Задумуючись про переїзд в Іспанію на тривалий час, а то й назавжди, багато хто хоче розуміння, які витрати на них чекають. Міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo розповідає, скільки коштів і на що може знадобитися для життя в Іспанії.

Читайте також Все не так, як в Україні: що найбільше дивує переселенців у Німеччині

Оренда житла в Іспанії

Вартість оренди житла в Іспанії залежатиме від того, де саме воно розташоване: у великому місті, на курортному узбережжі чи за межами популярних районів.

Серед тих, хто переїжджає в Іспанію, Мадрид є одним із найпопулярніших міст для проживання. Середня вартість оренди однокімнатної квартири в центрі тут становить 950 євро на місяць. В інших районах міста така квартира обійдеться у середньому в 700 євро.

Якщо ж ви плануєте орендувати квартиру в Барселоні, то вартість однокімнатних апартаментів буде на 50 євро нижчою, ніж у Мадриді, – близько 900 євро на місяць. А за межами центру міста апартаменти обійдуться у 750 євро.


Що треба знати про оренду житла в Іспанії / Фото UnSplash

Менші міста є дешевшими для проживання. Так, наприклад, оренда однокімнатної квартири у Севільї коштуватиме 600 євро у центрі та 450 євро – на околицях міста.

Комунальні платежі

В Іспанії кожному потрібно оплатити головні комунальні послуги, а це:

 • електрика,
 • опалення,
 • вода,
 • вивіз сміття,
 • обслуговування будівель.

Вартість опалення помешкання та електрики залежить від сезону. Наприклад, спекотним літом ви, ймовірно, частіше використовуватимете кондиціонер, тому рахунок за світло буде більшим. Те ж саме стосується й опалення взимку.

Загалом комунальні послуги в Іспанії для квартири площею 80 метрів квадратних коштуватимуть 100 – 200 євро на місяць. До слова, щомісяця окремо потрібно платити за телекомунікації – від 30 до 50 євро.

Харчування в Іспанії

Ще один чинник, який приваблює в Іспанію мігрантів, – це доволі невелика вартість продуктів. У цій країні чудово розвинене сільське господарство, тож тут завжди можна придбати свіжі та якісні місцеві овочі та фрукти. Наприклад:

 • місцева баранина коштує 10 євро за кілограм,
 • риба та молюски – від 2 до 7 євро за кілограм, залежно від сорту,
 • яйця звичайні (12 штук) – 2,3 – 2,5 євро,
 • молоко (1 літр) – 1 євро,
 • оливкова олія (1 літр) – 4 євро,
 • помідори (1 кілограм) – 1,8 – 2 євро;​
 • яблука (1 кілограм) – 2 євро.

Середній бюджет на купівлю продуктів в Іспанії для родини з 2 осіб становить близько 200 – 300 євро на місяць.


Продуктовий ринок Mercado Central у Валенсії / Фото UnSplash​

Якщо ж ви вирішите сходити в заклад в Іспанії, то обід в ресторані коштуватиме в середньому 15 – 20 євро на особу. Щоб найвигідніше посмакувати страви, виберіть обіднє меню Menu del día. За 10 – 15 євро ви отримаєте першу страву (салат, суп, паелья чи овочеву страву), основну страву (м'ясо чи рибу, також все більш поширеними стають вегетаріанські варіанти), напій (яким може бути пиво чи вино), хліб. Часто у цю ціну входять або десерт, або кава.

Щоб повечеряти у закладі середнього класу, за двох осіб доведеться викласти приблизно 40 євро.

Зверніть увагу Все, що треба знати про життя у Польщі: корисні відео на ютуб-каналі TransferGo

Громадський транспорт

Іспанія має хорошу систему громадського транспорту. У Мадриді, Барселоні, Більбао та Валенсії працює метро. Крім того, є велика кількість автобусів, міжміських рейсів та швидкісних поїздів. Завдяки цьому подорож країною буде легкою та бюджетною:

 • проїзд на автобусі в одну сторону обійдеться приблизно в 1,5 євро,
 • проїзний на місяць – 35 – 45 євро, залежно від міста,
 • квиток на швидкісний потяг з Мадриду до Барселони коштує від 65 до 128 євро.

Медицина

Усі громадяни країни та постійні мешканці Іспанії мають право на безплатне медичне обслуговування. Якщо ви офіційно працевлаштовані тут, то роботодавець за вас сплачуватиме внески соціального страхування. Платними можуть бути лише деякі процедури, залежно від лікування та регіону, в якому проживаєте.


Медицина в Іспанії / Фото UnSplash

Також більшість мігрантів обирають приватне медичне страхування, щоб мати більш комплексний план із ширшим покриттям. Приватне страхування зазвичай коштує 30 – 50 євро на місяць для людей віком від 20 до 30 років. Ця вартість зростає в залежності від віку та загального стану здоров'я.

Розваги, спорт та дозвілля в Іспанії

 • коворкінг – ціни коливаються від 150 до 500 євро на місяць за одну особу,
 • абонемент до фітнес-клубу в Іспанії коштує приблизно 40 євро на місяць для одного дорослого,
 • два квитки в кіно обійдуться у 16 євро, в театр – 52,
 • вхід у нічний клуб – 10 – 20 євро з особи.

Скільки обійдеться місяць життя в Іспанії

Якщо підсумовувати, то комфортне життя у столиці Іспанії обійдеться для двох осіб від 1 750 до 1 900 євро на місяць, у сільській місцевості дешевше – до 1 650 євро.