Якщо ви вирішите укласти шлюб у Польщі, то варто бути готовими до багатьох нюансів. Наприклад, вам доведеться отримати дозвіл від суду. До того ж слід врахувати, що процедура одруження з іноземцем відрізнятиметься від тієї, що відбувається під час укладання шлюбу з українцем. Полегшити цей процес та прояснити усі деталі допоможе сервіс TransferGo, який підготував відповіді на головні питання щодо одруження в Польщі.

Може зацікавити Як відкрити власний бізнес у Польщі: поради від українки, яка має кулінарну студію

Покроковий процес реєстрації

Для того, щоб укласти українцям шлюб на території Польщі потрібно надати заяву та пакет документів. Сама процедура укладання та реєстрація шлюбу в польському РАЦСі не складна і багато в чому подібна до українських, втім є певні відмінності.

Дозвіл від суду

Першим та найголовнішим моментом одруження у Польщі є отримання дозволу від суду. Тож перед тим, як зібрати всі необхідні документи, доведеться задекларувати заявку про бажання оформити шлюб. Своєю чергою суд перевірить чи нема перешкод для подальшої реєстрації.

Після того, як відбудеться слухання, парі потрібно зачекати на спеціальну довідку, яка засвідчить можливість укласти шлюб. В середньому, цей процес займає місяць, однак інколи цей строк може бути дещо довшим.

Коли необхідну довідку видали – можна йти до РАЦСу (у Польщі цей орган має назву Urząd stanu cywilnego). Саме там парі призначать дату реєстрації.

Щоб укласти шлюб у Польщі, потрібно отримати дозвіл від суду

Щоб укласти шлюб у Польщі, потрібно отримати дозвіл від суду​ / Фото Pexels

Важливі документні нюанси

Довідку про укладення шлюбу українцям видає консульський відділ Посольства України в Республіці Польща для укладення шлюбу в місцевих органах РАЦС (Urząd Stanu Cywilnego). Для її отримання особа повинна звернутися до консульського округу, на території якого проживає. Також потрібно приготувати необхідні документи, серед них:

  • закордонний паспорт (оригінал та копія першої сторінки);
  • карта побиту (відмітка про складання документів) або візу (оригінал, одна копія) у разі виїзду по безвізу – відмітка про перетин кордону (одна копія);
  • документ, що підтверджує місце проживання на території Польщі (оригінал, одна копія).

У консульстві також потрібно отримати нотаріальну заяву про ваш сімейний стан (вона вам знадобиться і в суді). Для її отримання підготуйте список наступних документів:

  • закордонний паспорт (оригінал, копія першої сторінки);
  • карта побиту з відміткою про складання документів, або віза (оригінал, одна копія);
  • документ, що підтверджує місце проживання на території Польщі (оригінал, одна копія);
  • паспорт громадянина України (оригінал, копії усіх сторінок з відмітками);
  • якщо хтось або обидва з майбутніх молодят раніше вже перебували у шлюбі – документ, що підтверджує його розірвання.

До слова, потрібно зареєструватися на прийом в електронній черзі. Це можна зробити на сайті консульського округу, де ви перебуваєте, обравши розділ "Нотаріальні дії".

Як відбувається реєстрація

Безпосередня реєстрація шлюбу в управлінні цивільного стану здійснюється не раніше, ніж через місяць з моменту подання заяви та необхідних документів. Цей строк може бути скорочено керівником управління за заявою сторін у виняткових випадках (наприклад, вагітність, тяжка хвороба одного з наречених тощо).

Зверніть увагу Народження дитини у Польщі: як оформити документи на малюка

Реєстрація шлюбу відбувається в присутності двох повнолітніх свідків. Свідками можуть бути як громадяни Польщі, так і іноземці, які володіють польською мовою. Володіння мовою вистачить підтвердити усно уповноваженій особі управління цивільного стану, яка реєструватиме шлюб. Якщо ж українець, який укладає шлюб, не володіє польською, реєстрація шлюбу відбувається у присутності присяжного перекладача.

Одразу після шлюбної церемонії в управлінні цивільного стану подружжю видається свідоцтво про шлюб.

Одруження українців в Польщі: дивіться відеоінструкцію