І резюме, і мотиваційний лист повинні привернути увагу роботодавця до вашої кандидатури та справити гарне враження. Тому вкрай важливо їх правильно написати. Про те, як скласти хороше резюме та що таке мотиваційний лист, сьогодні розповідає сервіс TransferGo.

Читайте також Пріоритет навчання та санкції за порушення: важливі нюанси нової допомоги Bürgergeld в Німеччині

Як написати хороше резюме

Резюме – це документ, який описує освіту, досвід роботи, навички та ваші досягнення. В Європі зазвичай резюме називається CV (curriculum vitae), що з латинської перекладається як "перебіг життя". Саме по резюме потенційний роботодавець формує перше враження про кандидата на вакансію. Тому важливо переконатися, що воно написане правильно та містить усю важливу інформацію.

Для того, щоб пошук роботи був успішним і не тривав місяцями, радимо робити окреме резюме для кожної вакансії. Крім того, CV повинно бути тією мовою, якою написано оголошення, і містити ключові слова, які були вжиті в описі вакансії.

Найважливіші блоки в CV:

  • Контактна інформація: обов'язково вкажіть ім’я та прізвище, номер телефона, електронну адресу, посилання на профіль у LinkedIn. Переконайтеся, що дані актуальні. Також не зайвим буде вказати місто проживання та чи готові ви на переїзд за необхідності (в деяких випадках ця інформація може бути ключовою для рекрутера). Зверніть увагу, що вказувати в резюме інформацію про вік, сімейний стан, кількість дітей необов'язково.
  • Мета резюме: в цьому розділі треба коротко описати вашу кваліфікацію, підкреслити навички та досвід, релевантні для конкретної вакансії і вказати свою мету (яку роботу ви шукаєте і що для вас є важливим).
  • Досвід роботи: опишіть свій досвід роботи у зворотному хронологічному порядку, починаючи з останньої позиції. Вкажіть назву компанії, дати працевлаштування та посаду. Опишіть свої обов’язки та досягнення в кожній з посад.
  • Освіта: вкажіть свою освіту, включаючи назву закладу, роки навчання та ступінь, який ви здобули. Варто теж додати інформацію про курси або профільні семінари, якщо є.
  • Навички: перелічіть всі відповідні до вакансії навички, які ви маєте, та особисті якості. Окремо можна вказати рівень володіння мовами та комп'ютерними програмами.
  • Нагороди та відзнаки: якщо ви отримали будь-які нагороди чи відзнаки, пов’язані з роботою, перелічіть їх у цьому пункті резюме.
  • Рекомендації: це не обов’язково, але дуже добре, якщо у вас є рекомендації з попередньої роботи і ви зможете надати їх окремо, за запитом.

Резюме – перше знайомство працедавця з кандидатом / Фото pexels

Щодо оформлення резюме, то рекомендується заголовки виділяти жирним шрифтом, залишати проміжки між розділами та не перевищувати обсяг у 2 сторінки. Якщо відправляєте резюме електронною поштою, то краще зберігайте документ у форматах DOC або PDF. У назві файлу згадайте посаду, на яку ви претендуєте, ім’я та прізвище (наприклад, "Менеджер – Інна Петренко"). Обов’язково перевірте текст на граматичні та пунктуаційні помилки.

Після того, як ви надіслали резюме, радимо пошукати контакт роботодавця через соцмережі (наприклад, LinkedIn) або в інтернеті, і надіслати повідомлення або мейл з рекомендацією своєї кандидатури на вакансію мотиваційним листом.

Що таке мотиваційний лист та як його написати

Мотиваційний лист – це документ, який доповнює ваше резюме та пояснює, чому ви є найкращим кандидатом на посаду. Цей лист має відповідати конкретній вакансії та компанії, до якої ви подаєте заявку. Документ має висвітлювати ваші найвідповідніші кваліфікації та досвід.

Поради стосовно написання мотиваційного листа:

  • Якщо можливо, адресуйте листа конкретній особі, наприклад, рекрутеру або HR-менеджеру.
  • Поясніть, чому вас зацікавила ця робота і чому ваші навички та досвід роблять вас найкращим кандидатом.
  • Використовуйте конкретні приклади та досягнення, щоб продемонструвати свою кваліфікацію.
  • Будьте стислими та пишіть по суті, без "води".

Добре підготовлене резюме та мотиваційний лист допоможуть швидше знайти роботу. Підкресливши свою відповідну кваліфікацію та досвід, ви можете збільшити свої шанси отримати запрошення на співбесіду та, зрештою, зайняти довгоочікувану посаду. Не забудьте адаптувати своє резюме та мотиваційний лист до конкретної компанії та вакансії, на яку ви претендуєте, а також перевірити документи на наявність помилок.

Мотиваційний лист доповнює резюме / Фото unsplash

Тепер ви знаєте, як скласти резюме та підготувати мотиваційний лист. А якщо вам треба переказати гроші з Європи в Україну – спробуйте сервіс TransferGo. Заходьте на сайт або завантажте додаток і надсилайте кошти. А з бонусною програмою "Запроси друга" ви ще й отримаєте 22 євро за кожного запрошеного друга.