Хоч і подорожчання комунальних послуг уникнути неможливо, кожному варто подумати, як заощадити у цих умовах. Навіть проста ревізія житла дозволить вам непогано скоротити витрати. TransferGo назвав кілька способів, як зменшити суму в платіжках за опалення, електроенергію та воду.

Читайте також Як перевірити статус UKR у Польщі: покрокова інструкція

Огляд квартири і будинку: з чого почати ревізію, аби економити воду

Що стосується використання води, важливо перевірити, щоб вона не витікала через "діряві" крани або зламаний бачок. Розрахунки показують, що якщо зі змішувача кожні 3 секунди крапає 1 крапля, то за годину набирається майже склянка води, а за рік – аж 17 100-літрових ванн.

Несправний кран, що пропускає краплю кожні пів секунди, є причиною марної витрати 1,8 літра води на годину. Бачок, що протікає, може витратити 9 літрів води на годину і аж 789 100-літрових ванн на рік. Тому гра варта свічок.

Вам не потрібно стояти над унітазом з ліхтариком, щоб перевірити, чи не протікає він часом. Достатньо перед сном записати показники лічильників і звірити, чи вранці вони зійдуться. Якщо показники відрізняються, необхідно буде викликати фахівця або спробувати усунути проблему самостійно.

Ще 5 ідей, які допоможуть менше споживати воду

  • Приймайте душ, а не набирайте ванну. Ванна середнього розміру вміщує приблизно 150 – 200 літрів, тоді як душ використовує близько 10 – 15 літрів води за хвилину. Відтак, 10-хвилинний душ щоразу заощаджує близько 50 літрів води.
  • Використовуйте аератори – це спеціальні наконечники на змішувачі, які допомагають зменшити споживання води. Вони аерують струмінь води, зберігаючи тиск, використовуючи при цьому менше води.
  • Вимикайте воду, коли миєте руки чи чистите зуби.
  • Мийте посуд ощадно. Наберіть воду в раковину або миску і змийте там всі залишки їжі. А потім лише сполосніть посуд під невеликим струменем води.
  • Використовуйте воду повторно. Наприклад, водою після миття фруктів і овочів ви можете полити квіти.

Перевірте справність сантехніки / Фото pexels

Як зменшити рахунки за опалення

Спочатку також варто перевірити своє житло: чи усі вікна й двері герметичні. Більшість будинків у Польщі не дуже енергоощадні. Багато в чому це пов’язано з неправильною роботою систем вентиляції та поганою теплоізоляцією стін, вікон, даху та підлоги, що призводить до великих втрат тепла. Відтак для підтримки постійної температури в кімнатах витрачається більше ресурсів, ніж в енергоефективному будинку.

Крім цього, простежте, аби радіатори були відкриті: приберіть з них сушарки для білизни та розкрийте штори, що їх закривають. Також перевірте ефективність системи опалення (наприклад, чи радіатори не "засмічені" повітрям).

В опалювальний сезон температуру в помешканні слід регулювати. Тут можуть стати в пригоді термостати – це пристрої, які встановлюють на радіатори і на яких можна виставити граничну температуру (радіатори вмикаються, якщо температура в кімнаті опуститься нижче межі).

Яку температуру підтримувати в залежності від кімнати

  • У ванній кімнаті вона повинна бути до 24 – 25 градусів;
  • У вітальні або дитячій кімнаті – 21 градус;
  • У спальні температура повинна бути найнижчою і не перевищувати 17 – 19 градусів за Цельсієм.

Регулюйте температуру в помешканні / Фото pexels

Як економити електроенергію вдома

Для початку варто задуматися про заміну звичного освітлення на світлодіоди. Ці лампочки споживають приблизно на 80% менше електроенергії та служать набагато довше, ніж традиційні лампи розжарювання.

Які прилади споживають найбільше електроенергії

  • Холодильник – 28% енергії (цілодобова робота);
  • Освітлення та дрібна побутова техніка – 20%;
  • Електрична плита – 20%;
  • Пральна машина – 9%;
  • Телевізор – 6%.

Що ще варто зробити? Вимкніть ноутбуки, комп’ютери чи монітори, якщо перерва у користуванні ними становить хоча б кілька хвилин. Вийміть також зарядні пристрої з розеток, якщо вони не заряджають гаджети.

Пристосуватися до економного споживання води чи електроенергії на початку може здатися складним процесом. Однак з часом це увійде в звичку. Тим більше, що заощаджені кошти можна витратити на корисніші речі. Наприклад, на переказ рідним з України, яким потрібна ваша фінансова допомога. Скористайтесь сервісом TransferGo, щоб зручно та швидко надіслати гроші з Польщі на картку будь-якого українського банку.