Закордон 24 поспілкувався з Юлією про її досвід переїзду у Фінляндію, роботу, блог та плани на майбутнє. Як любити те, що робиш, і постійно розвиватись за кордоном – далі у матеріалі.

Читайте також Дві освіти у Польщі за стипендійними програмами та навчання в Іспанії: досвід українки

Переїзд у Фінляндію

Навчаючись на третьому курсі українського вишу, тоді ще хлопець, а нині чоловік Юлії Максим, який був її одногрупником, вирішив підзаробити за кордоном. На той час у планах було попрацювати 1 – 1,5 роки і згодом повернутись в Україну.

Перебуваючи у Фінляндії, Максим знайшов вакансію і для Юлії. Дівчина поїхала працювати на ферму, де працевлаштувався її хлопець – без підготовки, не будуючи жодних далекоглядних планів.

Відкривши робочу візу, українка цілих 2,5 роки працювала дояркою. Робота була важкою, адже доводилось виконувати ще й багато обов'язків по догляду за худобою. Однак це не заважало молодій парі насолоджуватись життям, бачити прекрасне і навіть знаходити час, щоб подорожувати.

І так йшли роки. Проста поїздка на роботу плавно переросла у життя. Я навіть не можу пригадати того моменту, коли наступила ось ця "точка неповернення". Ми просто жили і продовжуємо тут, у Фінляндії,
– розповідає Юлія.

Юлія і Максим продовжують жити у Фінляндії / Фото Юлія Бондарчук

Робота прибиральницею та блогерство

Ферма, за словами Юлії, була передусім шансом на переїзд і великою школою виживання. Згодом дівчина підписала контракт на роботу прибиральницею і працює за цією професією уже 6 років.

Українка розповідає, що нова робота виявилась в рази кращою, ніж дояркою на фермі. Їй пощастило знайти хорошого роботодавця, і вона жодним чином не шкодує про зміну професії.

Я не соромлюсь своєї роботи, а навпаки розповідаю всім про неї з гордістю,
– наголошує Юлія.

У всьому, за словами героїні, необхідно бачити свої плюси, і ставитись до життя з гумором. Власним досвідом життя за кордоном і роботи прибиральницею українка ділиться у своєму інстаграм-блозі, який веде уже три роки.

Юлія зазначає, що її блог – це не про наколоті губи, ботокс чи гівевеї. На своїй сторінці в інстаграмі вона намагається ділитись чимось справді корисним, цінним, підіймати важливі теми, які стосуються реального життя.

Тема сім'ї – одна з основних у блозі українки / Фото Юлія Бондарчук

Менталітет фінів, адаптація та освіта

Українка розповідає, що у фінів є багато власних ментальних особливостей, зокрема, у порівнянні з українцями, вони розкутіші, вільніші у своєму мисленні, у ставленні до певних речей та життя вцілому.

Звикнути до нової країни Юлії було легко, зокрема, через юний на момент переїзду вік. Разом з тим дівчина жартує, що адаптація триває і дотепер: "Життя в іншій країні – то суцільна адаптація".

Ще одним нюансом, відмінним від українських реалій, є місцева освіта. Син Максима та Юлії Марк почав ходити у маленький державний садочок, коли йому виповнився 1 рік. Щомісяця за садок подружжя платить 34 євро, а загалом вартість вираховується у залежності від зарплати батьків – від 0 до 300 євро. Графік відвідин закладу дитиною складають батьки, як їм зручно.

У садочку для кожної дитини складається індивідуальна програма. Батьки обговорюють з вихователями, на що варто звернути увагу, які навички "підтягнути". На основі цієї програми дитина відвідує садок протягом року,
– розповідає українка.

Від батьків, за словами Юлії, взагалі нічого не вимагають – все необхідне забезпечує держава. У садочку дуже рідко проводять загальні батьківські збори, десь раз на два роки, а всі питання розв'язуються індивідуально – при зустрічі або у спеціальному додатку.

Син Юлії ходить у державний садок / Фото Юлія Бондарчук

Освітня система Фінляндії вважається однією з найкращих у світі. Так, всі школи повністю забезпечені підручниками та необхідними навчальними матеріалами, а батькам потрібно придбати дитині лише портфель і пенал. При цьому, шкільна освіта є повністю безкоштовною.

Тут взагалі немає звичних нам магазинів з канцтоварами. Коли згадаю, як батьки мене збирали до школи в Україні, з кілометровими списками покупок – банти, туфлі, форма, зошити – це жах,
– наполягає дівчина.

Розвиток, навчання і плани на майбутнє

Юлія руйнує всі стереотипи щодо роботи та життя за кордоном. Так, українка разом з чоловіком планують вступати до фінського вишу. Максим цікавиться спеціальністю комп'ютерних технологій і готується до складання іспиту з фінської мови, а Юлія розглядає напрямки менеджменту, діджитал технологій, соціальних мереж та медіа. Наразі дівчина перекладає всі свої українські дипломи і сертифікати та готує документи для вступу.

Мені 30 років, я прибиральниця і вступаю до фінського університету. І не просто, щоб вступити, а на те, що мені цікаво. Фінляндія класна тим, що абсолютно байдуже, скільки тобі років, який у тебе сімейний статус чи професія. Хочеш щось змінити? Змінюєш! Хочеш вчитись? Вчишся!
– ділиться Юлія.

Максим та Юлія разом уже понад 11 років, 5 з яких – у шлюбі. Подружжя виховує сина Марка, живе насиченим та багатогранним життям. Окрім роботи прибиральницею, материнства, блогерства та вступу до вишу, українка разом з чоловіком розвивають інстаграм-магазин. Тут можна придбати речі, виготовлені у країнах Скандинавії, і замовити доставку в Україну.

Оплатити покупку можна, зокрема, завдяки сервісу надійних грошових онлайн-переказів TransferGo. Юлія розповідає, що й сама часто оплачує різноманітні онлайн-курси, рекламу блогу, а також переказує гроші рідним в Україну за допомогою TransferGo.

Українська сім'я не стоїть на місці і постійно розвивається / Фото Юлія Бондарчук

На Батьківщині у дівчини залишились батьки, бабуся та багато родичів. Раніше подружжя навідувало близьких раз на рік, однак через пандемію востаннє були в Україні ще у 2019 році.

Повертатись на Батьківщину подружжя не планує. За словами Юлії, у Фінляндії вони з чоловіком пройшли шлях становлення себе, як дорослих людей, збудували міцну сім'ю, народили дитину.

Українській молоді дівчина радить передусім вивчати мови. На її думку, це дуже потрібна навичка у сучасному світі. Крім того, Юлія закликає українців розвиватись і займатись тим, чим хочеться, не боятись помилятись та активно шукати себе.

Юлія закликає українців постійно розвиватись / Фото Юлія Бондарчук