Закордон 24 поспілкувався з Мариною про її досвід життя за кордоном. Як це, навчатись в іноземному виші, і чим українка займається зараз – далі у матеріалі.

Читайте також Про власну справу, нерухомість у Польщі та родинні цінності: історія української сім'ї з Варшави

Переїзд у Польщу

Марина розповідає, що ніколи не мала великої цілі навчатись за кордоном, однак на такий крок зважився її друг. Тоді дівчина вирішила також спробувати свої сили, і подала заявку на стипендійну програму у Польщі. Коли українку взяли на безкоштовне навчання, вона зрозуміла, що це доля, і треба їхати.

Протягом 7 років дівчина змінила 3 міста – мешкала у Катовіце, Вроцлаві, і вже понад рік живе у Варшаві. Героїня матеріалу зізнається, що найважче у новій країні спершу було організовувати самостійність у побуті – готувати, прибирати, прати тощо.

Загалом моя адаптація пройшла доволі нормально. Трішки складно було з технічною мовою під час навчання – вона доволі специфічна. Зізнаюсь, що також був сильний бар'єр під час спілкування з поляками, однак згодом ці межі стерлись,
– ділиться дівчина.

Адаптація українки минула з невеликими труднощами / Фото Марина Фаткуліна

Навчання за кордоном

Дві вищі освіти Марина здобула у різних університетах Польщі та за різними спеціальностями:

  • Uniwersytet Śląski у Катовіце – біотехнологія;
  • Uniwersytet Wrocławski у Вроцлаві – охорона навколишнього середовища.

Дівчина розповідає, що спершу хотіла стати професійним косметологом, однак для цього потрібно було здобувати вищу медичну освіту. Марина не зважилась на такий крок з огляду на фінансову ситуацію, адже знайти можливість безкоштовно навчатись у медичному виші Польщі іноземцю, за словами героїні, майже неможливо. Тому дівчина обирала напрямки, де така можливість існувала. Крім того, медична освіта передбачала багато років навчання.

Протягом навчання у Польщі, українці випала нагода за обміном пів року провчитись в Іспанії в Universidad de Granada за напрямком геології. За словами дівчини, це була чудова можливість розширити власні горизонти – призвичаїтись до кардинально іншої культури, поїхати на навчання англійською, але навчатись іспанською, познайомитись з людьми з інших країн та континентів.

Я б сказала, що це більше школа життя, ніж вивчення конкретних предметів,
– наголошує Марина.

Між двома країнами дівчина однозначно обирає Польщу. Українка розповідає, що Іспанія є гарною країною для тусовок, пенсії та відпочинку, а ось будувати там бізнес та розвиватись – доволі складно. З огляду на ментальність, в іспанців все завжди відтерміновується "на завтра". Польща, своєю чергою, більш приземлена, комфорт життя для бізнесу, за словами дівчини, адекватніший.

Дівчина здобула дві вищі освіти у Польщі / Фото Марина Фаткуліна

Чим українка займається зараз

Протягом свого життя у Польщі Марина встигла попрацювати майстром манікюру у гуртожитку, найманою працівницею у корпорації, а зараз відкрила власне маркетингове агентство. Для цього українка почала навчатись маркетингу на різноманітних курсах ще 4 роки тому.

Разом з командою дівчина займається просуванням компаній у соцмережах, створює та просуває сайти, фото та відеоконтент, співпрацює з лідерами думок та інфлюенсерами. В агентства є кілька цільових аудиторій:

  • український бізнес, який виходить на польський ринок;
  • бізнес-проєкти у Польщі, створені мігрантами;
  • локальний бізнес, створений поляками.

Наразі велика частка клієнтів приходить до агентства через рекомендації, а також завдяки особистому блогу Марини, який вона активно розвиває протягом 2 років. Особливо великих труднощів у команди не виникає, а якщо щось йде не за планом, то вони, за словами українки, швидко розв'язують такі ситуації.

Душа дівчини завжди прагне змін, і вона ніколи не зупиняється на досягнутому. Наразі українка зацікавилась акторською майстерністю, і з цього місяця планує відвідувати акторську школу. Вона вже встигла спробувати себе у декількох фільмах, де їй поки що давали лише другорядні ролі.

Марина не зупиняється на досягнутому / Фото Марина Фаткуліна

Зв'язок з Батьківщиною

Вся сім'я Марини живе у Києві, і ніхто з них не планує переїжджати за кордон. Дівчина старається відвідувати рідне місто щонайменше один раз на 3 місяці. Крім цього, щоб порадувати близьких подарунками або ж придбати щось собі в українських магазинах, Марина використовує сервіс міжнародних онлайн-переказів TransferGo.

Дівчина розповідає, що надає перевагу TransferGo через зручний та швидкий додаток, професійну службу підтримки, приємний та простий інтерфейс, а також вигідні умови грошових переказів.

Марина ділиться, що хотіла б повернутись в Україну, однак це перспектива не раніше найближчих 5 – 10 років. Вона любить українську столицю, однак зазначає – щоб добре там жити, необхідно багато заробляти. Разом з тим українка не відкидає можливості, що залишиться у Варшаві – за її словами, це однозначно чудове місто.

Я можу сказати, що життя за кордоном – це хороший челендж, велика сходинка. Якщо ви ступите на неї, то через кілька років відчуватимете себе всесильними, зможете долати будь-які перешкоди, і цей досвід зробить вас успішними та незламними,
– наголошує Марина.