У такій ситуації потрібно діяти дуже швидко. Про те, що потрібно зробити і куди звернутися при втраті цього документа у Польщі – розповідає міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.

Читайте також Де шукати доступне житло в Польщі: корисні посилання та соціальні програми для українців

Куди звертатися, якщо ви загубили паспорт у Польщі

Перший крок після втрати документа – звернутись до поліції. В деяких випадках це зможе пришвидшити процес повернення документа. Адже, якщо поліція відшукає ваш паспорт, то не потрібно буде робити запит на виготовлення нового.

Крім цього, саме у поліції потрібно отримати довідку, з якою необхідно піти у Консульство України в Польщі за місцем перебування та оформити одну із таких довідок:

  • свідоцтво про посвідчення особи та приналежності до громадянства України – цей документ дозволить перебувати в країні та подавати документи для отримання закордонного паспорта в Польщі. З ним також можна звертатись у польські державні установи.
  • свідоцтво про повернення в Україну таку довідку видають тим, хто має намір повернутись додому. Врахуйте, що це свідоцтво діє всього 30 днів. За цей час вам потрібно повернутися в Україну та оформити новий закордонний паспорт.

Також в консульстві доведеться пред'явити свій український паспорт, якщо він у вас з собою, або ж заповнити відповідну заяву для встановлення та підтвердження особи.

Українське консульство в Любліні / Фото robota.pl.ua

Після цього дані передадуть на перевірку, що займається трішки часу. Тож, якщо у вас є скан-копії паспортів (український та закордонний), то краще їх пред'явити під час візиту у консульство, адже це суттєво пришвидшить процес підтвердження особи.

Вироблення закордонного паспорта в Польщі

Для отримання закордонного паспорта на території Польщі, громадянам України необхідно звернутися із відповідною заявою у консульську установу. За оформлення нового документу стягується консульський збір та плата за обробку даних. Сама процедура розгляду справи та вироблення паспорта в Польщі в середньому триває до 3 місяців.

Крім того, з червня 2022 року у Варшаві, Гданську та Кракові українці можуть оформити закордонний паспорт в межах експериментального проєкту у ДП "Документ".

Деталі тут Українці зможуть оформити ID-картки та закордонні паспорти в Варшаві

Для цього громадяни України можуть подати документи на отримання українського закордонного паспорта та ID-картки. Але слід зауважити, що разом з консульським збором доведеться сплатити ще 425 злотих за послугу.

Отже, якщо ви залишилися без закордонного паспорта в Польщі, то:

  1. Зверніться до поліції, заявіть про втрату документа та отримайте відповідну довідку;
  2. Навідайтеся в Консульство України та надайте довідку про засвідчення втрати закордонного паспорта, яку вам видали в поліції;
  3. Якщо у вас відсутній із собою український паспорт, тоді слід заповнити у консульській установі заяву на підтвердження особи, а тоді вже оформити довідку для повернення в Україну (вона діє 30 днів);
  4. При наявності внутрішнього паспорта, можна одразу подати документи на новий закордонний паспорт у Польщі.

Що робити, якщо загубив закордонний паспорт у Польщі / Фото shutterstock.com

І пам'ятайте: паніка – найгірший "друг" у подібних випадках. Немає безвихідних ситуацій, тому навіть якщо ви і втратили закордонний паспорт, то просто слід дотримуватися чіткого алгоритму дій!