І прогнозують, що ще близько 2 – 3 мільйони виїдуть до Європи найближчим часом. Все через похолодання та постійні обстріли критичної інфраструктури.

Читайте також Більшість українських біженців в Польщі винаймають житло за власні кошти

Скільки українців виїдуть за кордон через холодну зиму

На жаль, через російські обстріли та відключення електроенергії українці мають певні переживання з приходом опалювального сезону. Тому в Європі очікують на нову хвилю українських біженців.

Так, в організації охорони здоров'я вважають, що ще близько 2 – 3 мільйонів українців вирішать виїхати з України, щоб шукати тепло та безпеку.

Вони зіштовхнуться із критичними проблемами зі здоров'ям, зокрема респіраторними інфекціями, як COVID-19, пневмонією та грипом, а також серйозним ризиком дифтерії та кору серед невакцинованих груп населення,
– каже доктор Ханс Генрі П. Клюге.

Він додав, що 10 мільйонів українців ризикують пережити гострий стрес, тривогу, депресію, ПТСР.

Польща вже готується до напливу біженців з України

Масовані терористичні атаки Росії на українську інфраструктуру можуть спровокувати черговий наплив біженців до Польщі та інших країн ЄС. Експерти прогнозують, що на початку зими українсько-польський кордон може перетнути до пів мільйона громадян України.

Досі багатьом вдавалося впоратися з відсутністю гарячої води та електрики. Взимку це буде важче, тому протягом кількох тижнів спостерігається, що дедалі більше українців тікають від війни, серед іншого й до Польщі. Країна заявила, що готова приймати людей, попри те, що сама Польща бореться з проблемами зростання цін на енергоносії та інфляцією.