Від збору полуниці до відкриття мережі магазинів у Польщі: інтерв'ю з братами Колесниками

22 лютого 2022, 09:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

TransferGo

Українці Роман та Сергій Колесники, іммігрувавши у Польщу, продовжують підтримувати зв'язок з Україною. Саме завдяки їхній мережі магазинів Best Market усі трудові мігранти можуть поласувати українським зефіром, халвою та багато іншими вітчизняними продуктами у Польщі.

У новому випуску програми "Українці за кордоном" від TransferGo українці розповіли про те, як з'явилася ідея та з якими труднощами довелося зіштовхнутися під час створення мережі магазинів у Польщі.

Цікаво Що відбувається з візовими центрами в Україні: експертка пояснила деталі

Кар'єра в Україні

Сергій Колeсник останні роки до імміграції працював в одному з київських продуктових магазинів. За його словами, саме там він отримав найбільший досвід, який згодом став у нагоді у Best Market. Він уточнив, що мовиться як про досвід продажів товару, так і про спілкування з людьми.

Досвід, який допомагає в абсолютно різних галузях. Це були тренінги, коучі високого рангу, які навчали не просто віддавати людині товар, але й спілкуватися на правильну тематику,
– зауважив Сергій.

Роман Колесник останні 10 років працював в українській компанії, що займалася імпортом та експортом риби і морепродуктів. Він мав керівну посаду у департаменті якості. І саме завдяки цій роботі Роман мав можливість зустрічатися з різноманітними поставниками продукції з усього світу.

"Компанія завжди була представлена на міжнародних виставках на всіх континентах. І ці спілкування та поїздки давали багато досвіду. І загалом будь-який досвід керівництва знадобився зараз", – додав Роман.

Він пригадав, що максимально йому доводилося керувати командою у 500 людей. Що доволі немало. Водночас Роман зауважив, що працювати в наймі легше, адже як власник бізнесу ти маєш розв'язувати багато питань та проблем, а ще створювати комфортні умови для своїх працівників.


Роман Колесник розповів про відкриття мережі магазинів Best Market / Скриншот з відео TransferGo

Що спонукало до переїзду в Польщу

Сергій сказав, що їх змусила іммігрувати до Польщі криза, що почалася у 2014 році. Тоді, як пригадує герой інтерв'ю, зменшилися виплати і саме це підштовхнуло до роздумів про імміграцію за кордон.

Я зібрався з духом і стартанув (у травні 2016 року – 24 канал). Просто приїхав у Польщу, не маючи нікого, хто допоміг би тут із документами. Початок був дуже важкий,
– зазначив він.

Очевидно, що Польща не чекала чоловіка з хлібом та сіллю. Спершу треба було добряче попрацювати. Перша робота Сергія Колесника була у польському місті під Вроцлавом. Він згадує її як "надважку працю", якою займається приблизно 60% українців, які приїжджають до Польщі. Мовиться про збирання полуниці.

Він разом з другом "витримали на ній" лише 2 місяці. Отримали зарплату, а тоді вирішили пошукати щось інше. І, звісно ж, знайшли. Наступне місце працевлаштування Сергія був склад під Познанем.

"Так чи інакше всі українці проходять період, коли вони не знають мови, не мають спеціальної освіти, а відтак змушені працювати фізично", – розповів Сергій.

Українець, який вперше приїхав на заробітки до Польщі, теж не знав мови. Але перша робота допомогла йому розвити цю навичку до такої міри, що зараз він вільно спілкується навіть на офіційно-ділові теми, а поляки не вірять, що він з України.

Актуально Я тут почуваюсь вдома, – менеджер з маркетингу TransferGo про життя і роботу в Польщі

Після місяців роботи у наймі у Сергія з'явилася ідея Best Market і він працювали над нею. Роман переїхав не так давно – приблизно рік тому. Поштовхом до цього став інтенсивний розвиток Best Market і нестача часу Сергія на керівництво.

"Цей бізнес географічно розташований по всій Польщі, тож, потрібно було переміщуватися, розв'язувати якісь питання. Сергій не встигав. Тоді виникло питання: наймати людину чи займатися цим самим. І ми з родиною переїхали", – згадав Роман.

Як з'явилася ідея Best Market

Під час перебування у Кракові Сергій зрозумів, що на ринку не вистачає чимало українських продуктів, попри великий попит. Саме тоді і з'явилася ідея для власного бізнесу. Від ідеї до запуску продукту минув рік.

В один момент ми зрозуміли, що українські продукти треба привозити у Польщу. Але все треба робити офіційно, за законом. Тому ми почали вивчати, як саме виглядає вся ця процедура: приміщення, оформленні, податки, ліцензія тощо,
– пригадав Сергій.


Сергій Колесник у магазині Best Market / Скриншот з відео TransferGo

Перший магазин з'явився в Кракові, де жив Сергій. Невеличкий магазин з українськими продуктами був розташований у центрі міста.

"Ми розуміли, що це пілотний проєкт і на ньому протестували продукти, які збиралися продавати. Частина продуктів "зайшла", а з частиною довелося попрощатися. З такого, що не мало попит, це бички в томаті", – розповів Роман.

Зараз 5 найпопулярніших продуктів у магазинах Best Market – це:

  • рибні закуски;
  • халва;
  • сухарі до пива;
  • смажене насіння;
  • зефір.


У Best Market є багато солодощів з України / Фото з фейсбуку Best Market

Магазин з продуктами – це одна велика складність

Чоловіки зізналися, що суперечки, конфлікти та труднощі у бізнесі бувають. Але їх вони вирішують злагоджено та разом. Більшість із суперечок виникають через брак досвіду чи знань, але Сергій та Роман постійно вдосконалюються: вивчають, досліджують та розвиваються.

Маркет з продуктами – це одна велика складність (сміється – 24 канал). Нічого легкого там немає, але не варто ухвалювати спішні рішення. Тут треба все продумати й прорахувати. Проблем немає, виникають лише питання, які треба вирішувати,
– додав Сергій.

Як зауважив Роман, їхній бізнес будується на відкритості як з клієнтами, так і з працівниками та постачальниками. Відкритість та гарно налагоджена комунікація завжди дають результат.

Сергій та роман Колесники довіряють TransferGo

Як і більшість заробітчан Сергій та Роман мають сильний зв'язок з Україною. Саме через сервіс міжнародних переказів TransferGo вони надсилають гроші на батьківщину. До прикладу, Роман платить в Україні за комунальні послуги. Аби це зробити, він спершу надсилає гроші на українську картку за допомогою зручного мобільного додатку TransferGo.

Що відомо про TransferGo

Наразі TransferGo – один із найшвидших та найбезпечніших сервісів грошових переказів у Європі та перша загальноєвропейська компанія, яка може гарантувати, що гроші будуть доставлені одержувачу протягом 30 хвилин.

Зручний та зрозумілий інтерфейс, турботлива служба підтримки, яка говорить вашою мовою, та швидкі перекази – все це підкорило серця понад 2,5 мільйона користувачів TransferGo по всьому світу.

Зверніть увагу! Якщо ж ви хочете безпечно та швидко надіслати гроші з Європи в Україну – почитайте покрокову інструкцію Закордон 24 та переконайтеся, що грошові перекази з-за кордону за 60 секунд – це реальність.


Додаток TransferGo зручний у використанні / Фото TransferGo

Поради для тих, хто хоче відкрити свій бізнес в Польщі

  1. Вивчити мову.
  2. Розуміти процеси, якими ти займатимешся.
  3. Бути впевненим у собі.

Не треба нічого боятися. Тут система відносин бізнесмен – держава, хоч і бюрократична, але зрозуміла та прозора. Так, для того, щоб розв'язати питання, треба пройти 5 – 10 інстанцій, але з іншого боку – ці інстанції працюють і допомагають,
– підсумував Роман.

Інтерв'ю із засновниками Best Market: дивіться відео