Таку заяву під час виступу в парламенті зробив молодший міністр імміграції Британії Роберт Дженрік. Посадовець вже направив відповідні листи до місцевих рад, тому процедуру можна вважати запущеною.

Читайте також Ірландія може скоротити підтримку українців: йдеться про виплати й безплатне житло

Готелі занадто дорого обходяться

Місцеву владу поінформували про те, що уряд припинить використовувати десятки готелів для розміщення біженців до січня 2024 року. Так хочуть анулювати більше контрактів на майбутнє.

Британський уряд запевняє, що використання готелів для переселенців є нераціональним. Витрати на утримання біженців постійно зростають. Цього року сума сягнула 3 мільярдів фунтів. Частина політиків наголошують, що через це страждає сфера туризму та посилюється напруженість у місцевих громадах.

Також урядовці повідомили, що планують в майбутньому використовувати більш масові місця для розміщення біженців. Не виключено, що активне розселення почнеться на військових базах та баржах.

За інформацією BBC, близько 400 готелів у Британії приймають шукачів притулку. Щоправда, в Міністерстві внутрішніх справ країни цю цифру не підтвердили. Влада називає такі дані: у березні понад 20 тисяч мігрантів, які отримали притулок у королівстві, проживали в готелях.

Українці в Британії масово втрачають спонсорів

Влада Великої Британії стурбована розв'язанням питання фінансової допомоги українським біженцям та продовженням їхніх віз. Незрозумілою залишається доля переселенців після завершення спонсорських угод.

Країна надає українцям прихисток за системою "‎Homes for Ukraine", коли громадяни Британії приймають біженців у своїх будинках. Зараз уряд працює над тим, щоб продовжити спонсорство та уникнути проблеми бездомності.

Значна частина українських родин, які отримали візи за програмою "Homes for Ukraine", опинилися без постійного житла. Йдеться про 4 890 сімей.

Проблема в тому, що спонсори, які беруть участь у програмі, можуть не захотіти її продовжувати. Адже в Британії зростає вартість житла. Спершу британці, які приймали в себе українців, отримували щомісяця по 350 фунтів, а після року проживання сума зростала до 500 фунтів. Але для першої хвилі біженців, спонсорські виплати мають завершитися в березні 2024 року.