Так званий тимчасовий захист можна отримати лише за допомогою U4U. Як стати учасником програми у 2024 році та якою є процедура отримання дозволу на в'їзд до США, розповідає міжнародний сервіс із переказу коштів TransferGo.
Читайте також Українці можуть перебувати у Великій Британії до 2026 року: які нюанси варто знати
Програма Uniting for Ukraine (U4U)
Програма Uniting for Ukraine ("Об'єднання заради України") була запроваджена, аби українці могли за спрощеною процедурою отримати гуманітарний дозвіл на в'їзд до Сполучених Штатів.
Для того, щоб отримати право на перебування в США за цією програмою, люди повинні були жити в Україні станом на 11 лютого 2022 року, мати спонсора в США, бути вакцинованими та пройти кілька обов'язкових перевірок.
U4U надає українцям можливість отримати дозвіл на в'їзд до США терміном до 2 років, а також працевлаштуватися в країні.
Хто може податися на програму Uniting for Ukraine
Участь у програмі U4U можуть взяти наступні категорії українців:
- особи, які проживали в Україні безпосередньо перед повномасштабним вторгненням Росії (до 11 лютого 2022 року) та були змушені переїхати внаслідок війни;
- громадяни України, які мають дійсний паспорт (або дитина, вписана в паспорт батьків) чи особи, які є найближчими членами сім'ї громадянина України;
- мають спонсора в США, який подає за них Декларацію про фінансову підтримку (форму I-134), яка буде перевірена та схвалена Службою громадянства та імміграції США (USCIS);
- отримали необхідні вакцини (від Covid-19, поліомієліту та кору);
- пройшли біометричні, біографічні та безпекові перевірки.
Яка процедура подачі документів на U4U для українців / Фото Unsplash
Спонсор: хто це та як його знайти
Так звані спонсори відіграють вирішальну роль в облаштуванні українців у США (йдеться про супровід до місця проживання, допомогу в оформленні документів чи з працевлаштуванням, освітніми та медичними послугами). Ця відповідальність часто розглядається як проста формальність, оскільки фактична залежність українців від їхніх спонсорів є незначною. Втім, наявність спонсора є необхідною вимогою для участі в програмі U4U.
Спонсор повинен надати уряду США банківські виписки, щоб продемонструвати фінансову спроможність підтримувати осіб, які прибувають у країну. Водночас від українців на початковому етапі вимагається лише надання паспортів.
Пошук спонсора можна почати із вузького кола – написати друзям чи знайомим, які вже легально перебувають у США. Проте варто бути готовим до відмови, оскільки багато людей не хочуть брати на себе відповідальність за оформлення документів та інші бюрократичні процеси. Тому, аби пошук був ефективнішим, спробуйте розмістити оголошення про себе в спеціальних групах у фейсбуці чи телеграмі. Серед них:
- Sponsor USA;
- United for Ukraine;
- USA/Canada/Americas help;
- U4U Uniting for Ukraine USA;
- Uniting for Ukraine – Ukrainian;
- U4U - Uniting For Ukraine - Sponsors & Beneficiaries.
Також шукати спонсора радять у соціальних мережах релігійних організацій США.
Може зацікавити Тимчасовий захист для українців в Іспанії: основні нюанси оформлення
Коли ви знайшли спонсора і про все з ним домовилися, він повинен:
- зареєструватися на сайті Служби громадянства та імміграції США – U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS);
- заповнити всю необхідну інформацію про себе та частково – про українця, якому допомагає.
Далі федеральні органи США перевірять, чи може людина, яка подала заявку, надати необхідну фінансову підтримку, а також чи немає у цій ситуації жодних зловживань.
Якщо все гаразд, то американська сторона схвалить спонсорство. Після цього громадянин України вже особисто отримає електронний лист від Служби громадянства та імміграції США. У ньому міститиметься детальна інструкція щодо подальших кроків, які необхідно здійснити.
Зокрема, українцеві потрібно буде створити власний обліковий запис на сайті USCIS та підтвердити персональні дані.
Як знайти спонсора в США / Фото Unsplash
Як проходить процедура отримання дозволу на в'їзд
Далі впродовж 3 місяців громадянам України необхідно додати в особистий кабінет на сайті USCIS медичну інформацію, яка стосується всієї сім'ї:
- підтвердження наявності щеплення від кору та поліомієліту;
- тест на туберкульоз, який потрібно буде зробити у США. Для цього братимуть кров із вени та зроблять рентген грудної клітини. Процедуру повинні пройти також діти;
- результати тесту на COVID-19.
Після того, як громадянин України підтвердить свою біографічну інформацію та виконання всіх інших вимог, його справа буде розглядатися далі.
Останній етап – отримання листа Tourist Authorization вже у власному кабінеті, створеному при заповненні анкети про себе. Цей лист і надає змогу приїхати до США без туристичної візи.