За інформацією від польських прикордонників, громадяни України багаторазово незаконно намагалися потрапити до Польщі через пункти пропуску в Медиці, Корчовій, Будомєжу та Кросьценко. До пандемії таких порушень було втричі менше.

Цікаво Переїзд у Польщу з дітьми: на що звернути увагу – досвід українки

Які документи підробляють українці

Лише на підкарпатській ділянці кордону з Україною виявили близько 2,5 тисячі фальшивих документів, з якими українці їхали до Польщі. Здебільшого, це підроблені запрошення на роботу або недійсні довідки про навчання в польських освітніх закладах.

Як показує статистика, цей рік стане рекордним за кількістю неправдивих документів, розкритих на підкарпатській ділянці кордону з Україною. Безумовно, документи, що стосуються зайнятості та науки в Польщі, лідирують. Це одна з небагатьох причин, яка дає право іноземцям в’їжджати на територію Польщі під час пандемії,
– повідомляють прикордонники.

Офіцери Бещадського відділення прикордонної служби виявили, серед іншого, приблизно 1700 різних типів документів для роботи, 175 фальшивих водійських прав, приблизно 150 фальшивих копій штампів прикордонного контролю та 88 фальшивих посвідчень про відвідування школи.

Приклад, коли обман українки було викрито

Нещодавно спробу потрапити на територію Польщі на підставі підробленого документа викрили у Корчовій. 29-річна українка їхала разом з донькою. Жінка на кордоні показала документ, який начебто засвідчував, що дитина буде вчитися в одній зі шкіл у Варшаві.

Детальна перевірка показала, що документ був несправжнім. Дирекція зазначеного навчального закладу теж підтвердила, що не видавала такого документу.

Свою провину громадянка України визнала і добровільно погодилася на покарання. Їй дали чотири місяці умовно.