Причина заборони – зростання цін на житло. Ціни на нерухомість на території країни суттєво "стрибнули" вгору. Найвідчутніше це у Торонто та Ванкувері. Уряд вирішив піти назустріч місцевому й продовжити обмеження.

Зверніть увагу Яке ти – європейське місто: розважальний тест для справжніх мандрівників

Деталі

Іноземцям заборонили купувати житло у Канаді ще у 2022 році, коли країна оговтувалася від наслідків пандемії COVID-19. Зняти обмеження мали у 2005 році. Водночас тепер заборона триватиме щонайменше до 1 січня 2027 року.

Новину вже прокоментували в уряді країни. Христя Фріланд – міністерка фінансів – заявила, що це – турбота про канадські сім'ї.

Продовжуючи заборону на купівлю житла іноземцями, ми будемо впевнені, що будинки – це оселі для канадських сімей, а не спекулятивний клас,
– мовиться у повідомленні.

Влада Канади активно працює над тим, аби зробити житло якнайдоступнішим для людей. Водночас ціна на нерухомість стрімко зростає. У грудні 2023 року базова ціна на житло зросла до понад 730 тисяч канадських доларів. Ще 5 років тому цей показник був нижчим на 36%.

Для кого зроблять виняток

Водночас сказати, що ніхто з іноземців не зможе придбати житло у Канаді, – неправильно. Виняток становитимуть іноземці, які:

  • купують вільні ділянки для забудови;
  • тривалий час навчаються у Канаді;
  • мають дозвіл на роботу й тривалий час працюють у Канаді.