Так, найближчим часом українців мають заселити у ще один такий об'єкт. Мовиться про колишній монастир у місті Кілларні.
Читайте також У Чехії визначилися, яку допомогу запропонують українським біженцям за повернення додому
У колишній монастир у місті Кілларні поселять українців
Колишній жіночий монастир перетворюють на центр для українських біженців. Будівлю на початку року викупили за 3 мільйони євро.
Триповерхова будівля монастиря з каплицею має 26 спалень, вітальню, їдальню, кухню, допоміжні приміщення.
Одна із каплиць колишнього монастиря / Фото independent.ie
Останні тижні місцеві жителі протестували проти відкриття нового центру для біженців з різних країн в іншому місці міста. Як аргумент звучало, що місто Кілларні вже переповнене людьми, які шукають прихисток.
У Департаменті інтеграції повідомили, що отримали пропозицію щодо розміщення українців із тимчасовим захистом у будівлі колишнього монастиря. Точна дата заселення туди українців поки невідома. Наразі у ній тривають будівельні роботи.
Дах над головою у будівлі середини 19 століття отримають близько 100 українських біженців.
Близько 100 українських біженців поселять у колишній монастир у Кілларні / Фото independent.ie
Зауважимо, Ірландія зараз приймає понад 99 730 осіб, які шукають притулок. З них 73 735 людей – українці із тимчасовим захистом, майже 26 000 – біженці з інших країн, які просять про міжнародний захист.
Біженців також заселять до історичного особняка у графстві Оффалі
Ірландія намагається шукати варіанти житла для українських біженців, попри житлову кризу в країні. Одним із таких незвичних прикладів став й історичний будинок з 58 спальнями у графстві Оффалі. Саме туди незабаром поселять українців.
Щодня в готелі перебуватиме адміністратор, який буде допомагати мешканцям з їхніми повсякденними питаннями. За необхідності працюватиме персонал з прибирання. На перший час будинок матиме цілодобову охорону. З часом її присутність буде зменшена.
До слова, місцеві жителі ірландського містечка Клара нещодавно влаштували протест. Вони вимагали не заселяти сотні чоловіків-біженців до історичного будинку Inchmore House. Після мітингу департамент інтеграції заявив, що в маєтку оселяться втікачі від війни в Україні. Які умови їх там чекають – читайте за посиланням.