Українські заробітчани висловлюють бажання залишитися у Польщі назавжди або виїхати до більш перспективної для них країни. Пропонуємо ознайомитися з цифрами, представленими у вищезгаданому опитуванні.

Дізнавайтеся Де зробити тест на COVID-19 на українсько-польському кордоні: вартість послуги

Хто виїжджає і куди

Українці здебільшого виїжджають до Польщі. На це впливають: близька відстань до країни, стабільна економічна ситуація в Польщі, а також те, що тут легше отримати робочу візу та дозвіл на тимчасовий побут, ніж в інших європейських країнах.

Найчастіше Україну покидають молоді особи до 39 років. 47,8 відсотка тих, хто оселяється в Польщі, мають професійну освіту. 28,4 відсотка людей встигли здобути в Україні вищу освіту.

Причини

Аналітичний центр Gremi Personal цьогоріч також розпитував українських заробітчан про причини зміни країни проживання. Наводимо результати опитування у порядку спадання:

  • відсутність роботи (70,9 відсотка опитаних)
  • нестабільна економічна ситуація (49 відсотків)
  • відсутність перспектив (23,2 відсотка)
  • політична нестабільність (22,8 відсотка)
  • корупція (14 відсотків)
  • війна на Сході України (7,2 відсотка)
  • втрата бізнесу (4,1 відсотка)
  • рівень злочинності (1,2 відсотка)
  • недосконала медична система (3,1 відсотка)

Все більше українських заробітчан висловлюють небажання повертатися на Батьківщину / Фото Unsplash

Порівняння результатів двох опитувань

35,1 відсотка опитаних українських громадян висловили небажання повертатися в Україну. Минулого року таку відповідь дали на 5 відсотків менше людей.

51,7 відсотка респондентів планують переселити свою сім'ю до Польщі або вже це зробили. У 2020 році цей показник був на 10 відсотків нижчим.

Майже 40 відсотків заробітчан заявили про намір розпочати у Польщі бізнес. У попередньому році таке бажання було у 25 відсотків українців.

55,5 відсотків опитаних мають на меті придбати у Польщі нерухомість. Минулого разу 34 відсотки людей зізналися у таких планах.

Окрім того, 46,4 відсотка українців готові розглянути різні варіанти інтеграції в польське суспільство заради того, щоб залишитися жити в Польщі.

51,7 відсотка українських заробітчан мають намір оселитися в Польщі з сім'єю / Фото Unsplash

Незадоволені життям у Польщі

Кількість незадоволених зміною країни, відповідно, теж суттєво зменшується. У 2021 році 18,6 відсотка українських заробітчан висловилися про незадоволеність ставленням поляків до українських працівників. З них 2 відсотки щодня відчувають дискримінаційні настрої (минулого року таких було аж 26 відсотків).

Відсоток незадоволених життям у Польщі українців зменшується / Фото Unsplash