Українки опановують спеціальні професії в Польщі, на яких здебільшого працюють чоловіки
З початку війни в Україні до Польщі прибули мільйони біженців. Переважно це – жінки та діти, більшість з яких розраховують знайти роботу в країні. Тож на польському ринку праці зараз є дефіцит чоловічої робочої сили.
Саме тому деякі підприємства у Польщі починають пропонувати "чоловічу" роботу українським жінкам. Таким чином роботодавці хочуть, так би мовити, поцілити одразу у двох зайців – закрити вакансії, де є дефіцит у чоловіках, а також дати можливість біженкам працевлаштуватися і отримувати легальний прибуток в Польщі. Про це повідомляють в аналітичному центрі агенції з працевлаштування Gremi Personal.
І ще TransferGo долучився до допомоги українським дітям з особливими потребами, що опинилися в Польщі
Однією з перших у свою роботу внесла корективи логістична галузь, де зараз для жінок пропонують роботу комплектувальниць товарів на складах. На деяких з них зменшують вагу посилок до комфортної для жінок. Крім цього, зараз у Польщі набирає обертів "високий" сезон в логістиці та торгівлі, а відповідно, збільшується кількість вакансій, які вимагають спеціальної кваліфікації. Наприклад, шукають часто операторів автонавантажувача. Аби на таку роботу змогли влаштуватися жінки з України, для них відкривають спеціальні курси.
Раніше цю роботу так званих "карщиків" виконували тільки чоловіки. Нині жінки, які виїхали з України, рятуючись від війни, зможуть опанувати цю професію абсолютно безкоштовно після тижневих курсів і отримати відповідний сертифікат. Ми запустили власну школу операторів навантажувача на базі одного з логістичних підприємств. Для жінок – це можливість влаштуватися на роботу із зарплатою на 40% вище, ніж для некваліфікованих робітників. Для польських роботодавців – це можливість знайти працівників на ті вакансії, які вони зараз не можуть заповнити через дефіцит чоловіків,
– каже директорка департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда.
Крім того, на деяких підприємствах харчової промисловості (м’ясокомбінати та рибзаводи) створено спеціальний графік для українських жінок, щоби вони могли працювати позмінно і мали час на догляд за дітьми.
У найближчі тижні кількість вакансій для жінок зростатиме через початок "високого" сезону виробництва. За минулий тиждень їх стало на 10 – 15 % більше. Без знання мови і досвіду українки в Польщі отримують біля 3 400 – 3 600 злотих на місяць (приблизно 23,5 – 25 тисяч гривень). Це робота на підприємствах харчової промисловості, логістичних складах та в сфері обслуговування.
Читайте також Туристична сфера Польщі: як війна в Україні вплинула на сценарії літнього відпочинку
До слова! За даними Міністерства сім’ї та соціальної політики Польщі, у країні вже знайшли роботу майже 180 тисяч громадян України – це більше третини повнолітніх, зареєстрованих у системі PESEL.Про робота у Польщі для українців та яка ситуація на тамтешньому ринку праці – дивіться у свіжому відео