Відомо, що українець діяв не самостійно. Він був учасником шахрайської групи.
Цікаво Працює на заводі й знімає відео для тіктоку: як 22-річний українець став популярним у Польщі
Детальніше про злочинні дії українця в Польщі
Учасники злочинної групи, до якої входив затриманий українець, обдурювали людей, які здійснювати покупки в Інтернеті. Схема обману виглядала так: шахраї списувалися з потенційними жертвами й надсилали їм посилання на фіктивний сайт. Жертви вводили свої дані для оплати, а зловмисники таким чином отримували доступи до чужих банківських рахунків.
У цих махінаціях громадянин України був відповідальним за отримання кодів BLIK. Невідома особа надсилала йому ці коди, а українець йшов та знімав готівку з банкоматів. За кожну таку операцію він отримував певний відсоток.
Що таке код BLIK
Код BLIK – це мобільний платіжний метод, що діє в Польщі з 2015 року. Він дозволяє здійснювати транзакції без використання платіжної картки, тільки з 6-значним кодом, згенерованим на телефоні, в мобільному додатку банку. Так, за допомогою цього коду можна, наприклад, здійснювати оплату в магазинах чи знімати кошти в банкоматах без банківської картки.Минулого четверга під час чергової спроби зняття готівки з банкомата громадянина України затримали у торговому центрі. В його автомобілі було достатньо доказів для того, щоб звинуватити затриманого в участі у злочинному угрупуванні. Так, в авто знайшли кілька телефонів та чеки з підтвердженням здійснення грошових транзакцій на суму понад 177 тисяч злотих.
Тепер аферисту загрожує до 5 років відбування покарання у в'язниці. Його спільників все ще активно розшукує поліція.