Цілі не дають опускати руки, – блогер і волонтер Сергій Пех про те, як влаштував життя у Польщі

26 липня 2022, 16:32
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Волонтерська діяльність, декілька робіт за кордоном, сім'я, блогерство – все можна поєднувати. Українець Сергій Пех є прикладом людини, якій це вдається.

Він вже 4 роки проживає у Польщі, де паралельно із заробітком коштів для своєї сім'ї встигає волонтерити для українців, які цього дійсно потребують, особливо зараз. Щоб дізнатися про історію Сергія більше, сервіс з переказу коштів TransferGo поспілкувався з ним.  

Читайте також Як отримати додаткові 22 євро від сервісу грошових переказів

Сергію, розкажіть більше про себе. Ким ви є за фахом?

Народився в 1993 році в невеликому селі Пехи Волинської області. Після того, як закінчив 9 клас, вступив на навчання до коледжу в місті Шацьк на спеціальність "Лісозаготівля та первинна обробка деревини". Навчання тривало 4 роки і було досить цікавим, адже коледж –  це перший крок дорослого життя.

Я закінчив з відзнакою та увійшов до п'ятірки найкращих студентів 2012 року випуску. Після коледжу продовжив навчання у Львівському лісотехнічному університеті за спеціальністю "Інженер лісових доріг". Отримавши диплом спеціаліста, зрозумів, що потрібно більше вивчати світ, тому покинув навчання і спробував себе реалізувати як заробітчанина.


Сергій Пех / Фото з особистого архіву Сергія

Що вас спонукало поїхати саме в Польщу?

Взагалі першою країною тривалих заробітків був  Ізраїль. Так, платили там непогано, але ця країна досить далеко від рідного дому, тому, попрацювавши там 11 місяців, повернувся до України. Тут я і прийняв рішення переїхати до Польщі.

Чесно кажучи, я не сам прийшов до думки сюди приїхати. Мене намовили друзі, з якими ми потоваришували вже в процесі реалізації бізнес-проєкту, який просували в Польщі. Фактично, метою переїзду знову ж таки був заробіток та пошук нових можливостей.

Як вам вдалось зареєструвати свій бізнес в Польщі та з якими труднощами ви стикнулись після переїзду?

Першим кроком і найважчим був процес реєстрації власної компанії. Без знання мови і, тим більше, законів важко одразу інтегруватися в суспільство.

Комунікація з поляками також давалася непросто. Специфіка нашого бізнесу полягала у спілкуванні винятково з українцями, і праця була дистанційною, фактично я працював з дому, а в таких випадках вивчити іноземну мову практично неможливо. Тому я вирішив спробувати щось нове і пішов на підробіток – як працівник в магазині, який розкладає товар на полиці. Там я зрозумів, що мене чекає довгий шлях з вивчення мови.

Зверніть увагу Посвідка на проживання в Польщі: хто може отримати і як це зробити

До речі, пропрацював там лише два тижні і в останній робочий день познайомився зі своєю майбутньою дружиною, яка є громадянкою Польщі. Після цього знайомства вивчення польської мови мені давалося значно простіше.


Сергій з дружиною / Фото з інстаграму @serhii_pekh

Часто вам доводилося міняти роботу? Що впливало на ваш вибір вакансії?

В Польщі я проживаю 4 роки – тут одружився, став батьком чудової дівчинки, якій вже 4 місяці. Також маю карту побиту на основі шлюбу.

Роботу змінював декілька разів, перший – коли працював у магазині, а другий – був водієм доставки їжі. Зараз в мене декілька робіт, працюю, де можна щось заробити в ці тяжкі часи інфляції.

Теперішня робота у сфері транспорту мені дуже подобається, так само як і волонтерство, яким ми займаємося з командою. Адже, коли тобі дякують від щирого серця за допомогу, це найкращі відчуття, які можна пережити.


Сергій з командою волонтерів обирають пожежний автомобіль для України, придбаний за благодійні кошти / Фото з особистого архіву Сергія

Фактор зміни робіт в мене практично не відрізняється від більшості людей – більша зарплата. Ми щодня збираємо досвід, а це означає, що наш час дорожчає, тому ми і змінюємо роботу. До того ж розширення сім'ї відіграє важливу роль, ти повинен працювати та заробляти більше.

Чим ви зараз займаєтесь? І чи у вас є відчуття, що ви знайшли справу свого життя? 

Напевно, ні для кого не секрет, що основна моя діяльність, хобі – висвітлення правдивої та корисної інформації щодо легального перебування українців в Польщі на різних платформах, зокрема, YouTube, Facebook та TikTok.


Срібна кнопка від YouTube за досягнення 100 000 підписок, отримана в березні 2022 року / Фото з особистого архіву Сергія

Може зацікавити Як українцям оформити бізнес у Польщі: два сценарії започаткування своєї справи за кордоном

Також зараз ми спільно з командою розробляємо безліч проєктів для допомоги та інтеграції українців в Польщі, які евакуювалися від війни в Україні. Не слід забувати, що я ще працюю і в транспортній компанії.

Тому, якщо підсумувати всі мої заняття, то можна зрозуміти, що часу на відпочинок майже немає. Але цілі не дають шансів опускати руки, і, як дехто говорить, всі ми відпочинемо на тому світі, а цілі – поза межами нашого життя.


Подружжя Яна Макарська та Андрій Качмарик і Сергій Пех, які організували перший у Жешуві пункт допомоги українським біженцям під назвою Heart to Heart / Фото Белсат ТВ


Сергій і письменник Jerzy D, який передав дари для військових України / Фото з особистого архіву Сергія

Як ви стали клієнтом TransferGo? Чи відчули вже переваги цього популярного сервісу з переказів коштів?

Я став клієнтом досить випадково, мені його порекомендували. Зареєструвався за реферальним запрошенням, яке дали мені мої друзі. Пам'ятаю, що вони були дуже задоволені, адже, коли я відправив гроші, то їм прийшов чималенький бонус.

Великі переваги TransferGo в тому, що:

  • легка реєстрація;
  • чудова бонусна програма, якій немає рівних;
  • термінові перекази справді швидкі, а не як у декого, "ми відправили переказ, і очікуємо на відповідь банку", тоді як TransferGo одразу дозволяє отримати кошти на карту будь-якого українського банку.

Я завжди рекомендую сервіс друзям, які по цей час задоволені послугами.

Нагадаємо, у травні 2022 року кількість клієнтів сервісу грошових переказів TransferGo досягла 4 мільйонів.

Чи користується реферальною програмою "Запроси друга" і скільки заробляєте на цьому?

Так, звичайно, користуюся від моменту переїзду до Польщі. Це дає непоганий заробіток. Все, що потрібно – знайти людей, які хочуть відправити кошти в Україну з будь-якої країни Європи.

Бонус станом на сьогодні в Польщі сягає 100 злотих, якщо людина робить переказ на понад 540 злотих. І тут одразу можете підрахувати: якщо маєш 10 запрошених друзів, і кожен з них відправить необхідний для бонусу переказ, то ти стаєш багатшим на 1 000 злотих, а це майже пів мінімальної зарплати.


Користуватися TransferGo швидко та легко / Фото з інстаграму TransferGo

TransferGo дає можливість не тільки відправляти кошти, а також і створює додаткове джерело доходу. Звичайно, щоб отримати бонус, потрібно виконати всі необхідні умови для цього, які описані в бонусній програмі сервісу TransferGo.