Міжнародний сервіс грошових переказів TransferGo розпочав співпрацю з найпопулярнішою у Польщі платіжною системою BLIK, повідомив співзасновник та генеральний директор TransferGo Даумантас Двілінскас. Про основні переваги нового методу оплати для українських мігрантів – читайте далі.

Зверніть увагу Країни Європи готуються скоротити допомогу українцям: чого чекати у 2024 році

У 2023-му TransferGo скористалися понад 3 мільйони

TransferGo щорічно фіксує значне зростання кількості транзакцій у Польщі. У 2022 році було зафіксовано 2,3 мільйона транзакцій, що майже вдвічі перевищує показник попереднього року. Заглядаючи вперед, TransferGo очікує рекорд у 2023 році. Передбачається, що в цей період кількість транзакцій перевищить 3 мільйони.

Наразі Україна у п'ятірці країн, куди відправляється найбільше переказів з Польщі через TransferGo. Більш того, у Польщі перебуває понад 950 тисяч українців, які мають потребу здійснювати миттєві та безпечні перекази додому.

З-за кордону кошти переказують здебільшого жінки

Оскільки значні зусилля TranferGo спрямовані на підтримку українців, що після початку повномасштабного вторгнення мусили шукати прихисток за кордоном, компанія приділяє особливу увагу вивченню соціального портрета українського мігранта. І протягом 2022 року він кардинально змінився, що також позначилося на динаміці грошових переказів в Україну з-за кордону.

Так, регіональна менеджерка з розвитку TransferGo Анастасія Фоменко поділилася основними спостереженнями. І, за її словами, зараз серед переселенців більше жінок із дітьми, які отримують фінансову допомогу від країн проживання.

До повномасштабного вторгнення більшість українських мігрантів складали чоловіки. У середньому сума транзакцій для сім'ї в Україні становила 200 – 300 євро на місяць. Тепер левову частку українських мігрантів (80%) складають жінки з дітьми,
– зауважує вона.

Втім, більшу частину зароблених коштів жінки витрачають в ЄС, покриваючи базові витрати на життя для себе та своїх дітей. Тому відкладених коштів для переказу додому залишається обмаль.

Серед біженців закордоном наразі більше жінок із дітьми

Серед біженців закордоном наразі більше жінок із дітьми / Фото Getty Images

TransferGo і BLIK: важливі нюанси

BLIK як спосіб оплати є також дуже популярним і серед українців, що проживають у Польщі. Це також підтверджують дані TransferGo. Лише за 3 місяці доступності BLIK у TransferGo близько 20% всіх транзакцій було зроблено за допомогою цього методу оплати.

Співпраця з BLIK є надзвичайно важливою для TransferGo, адже дозволяє полегшувати життя мільйонам мігрантів, зокрема з України, роблячи грошові перекази настільки ж простими, як надсилання СМС,
– каже Даумантас Двілінскас.

Співзасновник та генеральний директор компанії додав, що запровадження BLIK у TransferGo – це ще один вагомий крок до інноваційного покращення переказів для українців з Польщі.

Як скористатися BLIK

BLIK працює за таким принципом: мобільний додаток банку генерує одноразовий 6-тизначний код, який діє 2 хвилини. Цей код використовується, щоб розпочати платіж. Після закінчення часу дії коду можна створити новий.


Як скористатися BLIK / Фото Shutterstock

Для того, щоб здійснити оплату з BLIK, треба мати рахунок у польському банку, банківський мобільний додаток та доступ до Інтернету.

Так, платіж за допомогою BLIK здійснюється за таким алгоритмом:

  1. Обираємо в сервісі TransferGo оплату за допомогою BLIK;
  2. в банківському мобільному додатку генеруємо код з 6 цифр;
  3. вводимо код на сторінці оплати переказу;
  4. в банківському мобільному додатку даємо згоду на проведення транзакції.

Зазначимо, основна перевага переказу через BLIK саме у шестизначному одноразовому коді. Адже, маючи його, можна здійснити платіж, навіть без картки.

Може зацікавити Футбол без кордонів: як українець створив футбольний клуб у Варшаві

Компанія TransferGo одна з найпопулярніших закордоном

Заснований у 2012 році, TransferGo є одним із найшвидших та безпечних сервісів грошових переказів у Європі, а також першою загальноєвропейською компанією, яка здійснює переказ грошей отримувачеві за 30 хвилин.

На глобальній платформі користувацьких відгуків Trustpilot сервіс отримав оцінку "відмінно" від майже 30 000 клієнтів.

У лютому 2019 року TransferGo увійшов до п'ятірки найперспективніших стартапів (TECH5) Великої Британії. А у вересні 2021 року отримав нагороду "Cross border solution of the year" на конференції Global Payments Day 2021 у Києві.

TransferGo оголошує про співпрацю з BLIK

TransferGo оголошує про співпрацю з BLIK / Фото TransferGo

За даними TransferGo, у 2022 році кількість українських користувачів сервісу зросла на 63% та сягнула позначки майже у 2,5 мільйони осіб. Користувачі TransferGo з різних країн здійснили більш ніж 5,5 мільйонів переказів коштів в Україну. Значну частину переказів складали благодійні пожертви. Загалом, з 2017 року до листопада 2023 через TransferGo в Україну було переказано понад 2 мільярди євро.

Наразі сервіс обслуговує 5 мільйонів користувачів на 160 ринках в країнах Європи, Азії, США, Канади та Латинської Америки. Його офіси є в Берліні, Вільнюсі, Стамбулі та Варшаві з штаб-квартирою в Лондоні.