Разом із сервісом TransferGo розповідаємо, як виникла ідея створити український футбольний клуб та які вже є досягнення у спортсменів.
Читайте також Робота у Нідерландах: які вакансії пропонують для українців
Народження клубу "Імпульс"
9 років тому Борис Кубовий з тоді ще нареченою приїхали у Варшаву. Основна діяльність подружжя зараз — це нерухомість. Жінка очолює власне агентство, а чоловік займається ремонтами квартир.
Ще до переїзду в Польщу Борис грав у футбол. В новій країні він знайшов однодумців, з якими раз на тиждень збиралися пограти. Серед приятелів були хлопці, які грали на хорошому рівні.
Якось команда одного з польських клубів запросила Бориса пограти у їхньому складі на змаганнях. Для того клубу минулий сезон склався невдало — вони посіли останнє місце. Українець та кілька його друзів приєдналися до команди та настільки підсилили її, що вона стала переможцем Ліги.
Українська команда стала успішною в Польщі / Фото TransferGo
Саме після цього у Бориса виникла ідея створити український футбольний клуб та заявити про себе як окрему команду. Таким чином у 2019 році у Варшаві було засновано клуб "Імпульс".
Український футбольний клуб "Імпульс": діяльність та досягнення
Доросла команда "Імпульс"
Доросла команда була створена для того, щоб хлопці, які приїжджають з України та добре грають у футбол, могли брати участь у змаганнях. Це дозволяє гравцеві покращити особисту статистику та переходити в більш професійні клуби. Наразі спортсмени "Імпульсу" грають у матчах Кубка Польщі та B-KLASA (найнижча польська ліга).
Аби гідно виступати на турнірах, спортсмени тренуються 2 рази на тиждень. Команда вже майже сформована, але, за словами Бориса, є позиції, які б хотілося зміцнити. Тим більше здорова конкуренція допомагає рости. Аби дізнатися докладніше щодо вступу в команду "Імпульс", треба завітати на сторінку клубу в інстаграмі.
Досягнення команди "Імпульс"
За перший сезон в Лізі 11х11, де було 14 команд, українська команда за 26 матчів забила 93 голи. З цим результатом "Імпульс" зайняв третє місце в цьому турнірі.
Ще одним важливим досягненням Борис вважає 3 місце на Чемпіонаті світу серед українських діаспорних команд, який проходив у 2021 році в місті Ірпінь. В турнірі брали участь футболісти з Ізраїлю, Канади, Румунії, Угорщини та Польщі. Окрім призового місця, воротар команди став кращим у турнірі.
У цьому сезоні в Лізі B-KLASA українська команда відіграла сім ігор: шість виграли та одну зіграли внічию. Таким чином, "Імпульс" на цей момент є лідером турнірної таблиці.
Команда показує чудові результати / Фото TransferGo
Дитячі тренування
Після початку повномасштабного вторгнення в Україну, в клубі "Імпульс" з'явився ще один напрямок – дитячий. Вже на початку березня 2022 року відбулося перше тренування для маленьких українців. На нього прийшли близько 70 дітей. Спочатку такі тренування проходили раз на тиждень, а вже з літа перейшли на більш щільний графік – тричі на тиждень.
Зараз український футбольний клуб проводить тренування з футболу для хлопців та дівчат від 4 до 13 років. Тренують маленьких спортсменів гравці дорослої команди, а також сам Борис.
Футбол – справжня радість для українських дітей в Польщі / Фото TransferGo
TransferGo – титульний спонсор ФК "Імпульс"
Діяльність футбольного клубу вимагає досить значних витрат. Потрібно винаймати поле, оплачувати суддів, медичного працівника, який мусить бути на кожному матчі. Крім того, треба купувати м'ячі, манишки та футболки.
Сервіс TransferGo підтримує український футбольний клуб та виступає титульним спонсором клубу.
Чи допомагає спорт у звичайному житті?
За словами Бориса, спорт, зокрема, футбол завжди допомагав йому реалізувати себе. Коли українець тільки переїхав в Польщу, він працював на підприємстві. Якось після зміни його колеги поїхали разом на футбол. Коли керівник дізнався, що Борис теж грає, його також взяли на тренування.
Борис Кубовий – засновник футбольної команди / Фото TransferGo
Борис розповідає: "Я грав набагато краще, ніж вони. Після того мене на моїй фірмі, можна сказати, почали просто на руках носити". Гравці команди "Імпульс" – звичайні хлопці, які працюють в різних галузях. Футбол допомагає внести різноманіття в звичайні робочі будні, як кажуть, "змінити картинку" та емоційно перезавантажитись.
Як вдається поєднувати працю, сім'ю та спорт?
Доросла команда тренується двічі на тиждень. На вихідних зазвичай проходять турнірні матчі. Головне, аби не пропускати тренування, людина повинна мати велике бажання грати у футбол та бути частиною команди. Крім того, важливо правильно розставляти пріоритети, складати розклад дня та дотримуватись його.
Український футбольний клуб "Імпульс" молодий, але має великі амбіції як команда і колектив. Ціль дорослої команди на цей рік – це виграти B-KLASA та перейти в А-KLASA. А для дитячої команди мета – назбирати якомога більше українських дітей, радувати їх футболом та допомагати здійснювати мрії.
Читайте в нашому блозі також історію українців, які створили безкоштовний додаток для пошуку житла в Польщі.