Режим "тихих годин" запроваджено, як реакція на галас та шум, які завдають дискомфорту та заважають відпочинку місцевих мешканців. Головна ціль спеціальних правил – гарантувати людям спокій в межах житлових районів.

Читайте також У яких містах Європи люди найбільше задоволенні своєю роботою: рейтинг

Що українцям варто знати про "тиху годину" у Німеччині, до кого звертатися в разі надмірного шуму та як уникнути штрафів, розповідає міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.

Коли у Німеччині діють "тихі години"

"Тихі години" визначено в законі про житлову оренду і затверджено Федеральним судом (BGH) у 2003 році. Вони охоплюють такі дні та години:

  • нічний час відпочинку – із 20:00 до 7:00 та режим "нічна тиша" з 22:00 до 6:00;
  • певні денні години, післяобідній час відпочинку – із 13:00 до 15:00;
  • увесь день у вихідні та святкові дні.

Законодавство країни чітко визначає, що під час дії режиму тиші не можна допускати надмірного шуму. Ігнорування цих правил може призвести до стягнення штрафу.

Коли у Німеччині не можна шуміти / Фото Unsplash

До слова, в Україні також не можна шуміти з 22:00 до 8:00 ранку, однак часто громадяни не дотримуються правил. У Німеччині ж з цим строгіше – ігнорування заборони призводить до штрафів та подальших санкцій.

Які звуки заборонені під час "тихих годин"

Законодавство країни чітко вказує, що під час режиму тиші заборонена будь-яка гучна діяльність. Зокрема, під заборону підлягає:

  • використання побутових приладів: пральні машини, порохотяги тощо;
  • виконання ремонтних робіт, які включають свердління та стрижку газонів;
  • гра на музичних інструментах: у деяких муніципалітетах навіть існують години, коли дозволено грати, не порушуючи спокій сусідів;
  • звуки від домашніх тварин: буває, що собаці треба надягати на ніч намордник, щоб вона не гавкала;
  • гучні розваги та вечірки: домашні вечірки влаштовувати не заборонено, але коли гості входять на балкон у пізній час, це може потурбувати сусідів. Тому важливо стежити за гучністю голосів, сміху та музики.

Важливо, що ці правила діють не лише у приватних помешканнях, а й на вулицях міст задля забезпечення спокою у громадських місцях. Це означає, що до переліку заборонених звуків також включені зовнішні будівельні роботи та шум жвавої нічної автомагістралі.

Відповідно до правил, будівельні роботи мають розпочинатися після 6 – 7 годин ранку і мають бути завершені до 22:00. Також гучні роботи заборонені у визначену "тиху годину" з 13:00 до 15:00, з можливістю накладання значних штрафів на забудовників, які не дотримуються цих вимог.

Цікаво Ірландія, Нідерланди та Австрія: які найцікавіші локації Європи варто відвідати цієї весни

На магазини закон про тишу теж поширюється. Так, вони не мають права розвантажувати товари до 7 години ранку, якщо ті розташовані поблизу житлових будинків.

Які штрафи за порушення тиші?

У Німеччині режим нічної тиші є правовою нормою, дотримання якої суворо контролюється. Будь-які порушення цих правил можуть розглядатися як дрібне хуліганство і тягнути за собою різні юридичні наслідки, зокрема штрафи.

Орендарі житла повинні бути особливо обережні, адже орендодавець має право підвищити орендну плату або навіть розірвати договір оренди при порушенні режиму тиші.

За деякі гучні звуки можуть накласти чималий штраф. Наприклад, за використання газонокосарок (що генерують шум від 78 до 96 децибелів), або проведення гучних ремонтних робіт у багатоквартирних будинках (свердління або стукіт молотка) після 22:00 можна отримати штраф до 5 000 євро.

За будівельні роботи у "тихі" години можна отримати штраф / Фото Unsplash

Ознайомитись з "правилами тиші", які діють в конкретному регіоні можна в міській ратуші. Також відповідну інформацію надасть орендодавець або рієлтор. При укладанні контракту мешканцям надають пам'ятку, у якій можна знайти інформацію про базові заборони.

Що робити, якщо сусіди порушують тишу

Часто правила порушують не лише туристи чи переселенці, які лише освоюються в країні, але й місцеві мешканці. Тож, що робити, якщо за вікном ніч, а сусіди продовжують гучну вечірку або ремонтні роботи?

  1. Можна спробувати поговорити з сусідами. Можливо, вони не усвідомлюють, що завдають незручностей. Часто цей крок легше здійснити за допомогою анонімної записки.
  2. Якщо домовитися не вдалося, варто повідомити про порушення орендодавця.
  3. Якщо порушення продовжуються, слід звернутися у поліцію. Також можна проконсультуватися з юристом щодо подальших кроків.

Також варто звернути увагу, що сусіди можуть попередити про домашню вечірку чи пізні ремонтні роботи. Оголошення з цією інформацією часто прикріплюють в коридорі. До нього додають номер мобільного телефону, щоб в разі потреби сусіди могли швидко повідомити про дискомфорт.

До слова, уряд Німеччини ініціював полегшену процедуру працевлаштування, а також анонсував декілька змін щодо соціальної допомоги. Про найважливіші нововведення 2024 року – можна дізнатися за посиланням.