Про це свідчать результати опитування, яке провели IRCenter у співпраці з агентством Newseria. Половина опитаних поляків вважають, що влада країни більше переймається долею українців, ніж власних громадян.

До теми Чи проти поляки, щоб українці залишилися в Польщі на роки: свіже опитування

Думки розділились

Дослідники опитали групу із 1000 поляків.

Рівно 50% респондентів відповіли, що влада Польщі більше дбає про українців, ніж про поляків. Причому рішуче "‎Так" щодо цього твердження задекларував кожен четвертий з них (27%). Протилежної думки, тобто відповіли рішуче "‎Ні", дотримуються також 27% опитаних. А ще приблизно стільки ж не змогли точно відповісти на запитання.

Українці "‎займають місця"

Кожен третій поляк вважає, що українці відбирають у них роботу, місця в дитсадках, школах та лікарнях. Таке негативне ставлення найчастіше озвучують жінки, молодь, люди без вищої освіти, мешканці сільської місцевості та релігійні особи.

41% опитаних вважає, що українці в Польщі стали причиною того, що молодь має гірший старт на внутрішньому ринку праці. При цьому, протилежної думки дотримується кожен третій поляк – 33%.

40% респондентів відповіли, що українці відбирають у громадян Польщі місця в лікарнях і поліклініках. Не згодні з такою думкою 34%.

33% поляків, тобто кожен третій з опитаних, вважає, що в школах і університетах українці також займають місця поляків. Але більшість респондентів (41%) усе ж не погоджуються з цим твердженням.

Але важливо, що 46% опитаних громадян Польщі висловились за подальшу всеохопну підтримку України. І лише 26% вважають, що треба припинити їй допомагати.