Його порадила Гельсінська фундація з прав людини, яка діє в Польщі. Про це повідомила польська Gazeta Wyborcza, яка 2 вересня першою опублікувала жахливі подробиці смерті українця.

Цікаво Про власну справу, нерухомість у Польщі та родинні цінності: історія української сім'ї з Варшави


Що відомо про адвоката родини померлого українця

Кшиштоф Буднік був послом Сейму в 1993 – 1997 роках.

Віцеміністром внутрішніх справ та адміністрації Польщі він був протягом 1997 – 1999 років. На цій посаді він, серед іншого, наглядав за роботою поліції.

Нагадування про смерть Дмитра Нікіфоренка у польському витверезнику

  • 25-річний Дмитро Нікіфоренко помер 30 липня. Але інцидент набув публічності лише нещодавно.
  • За даними Gazeta Wyborcza, польські поліцейські забрали хлопця до витверезника з автобуса, у якому він заснув, коли повертався від друзів з вечірки. Водій автобуса викликав до пасажира медиків, які передали його поліцейським.
  • Поліцейські застосовували фізичне насилля: били українця і використовували сльозогінний газ. Записи показують, що чоловіки сиділи на хлопцеві й через це затриманий не міг дихати. Правоохоронці не припинили знущатися з українця навіть тоді, коли той вже не чинив опір.
  • Коли побачили, що хлопець без свідомості, то викликали медиків. Працівник витверезника почав робити потерпілому масаж серця, а в кімнату принесли спеціальний інгалятор. Однак, хлопець помер.
  • Зараз справу розслідує Окружна прокуратура міста Свидниця. Там чекають на низку експертиз.
  • На сьогодні відомо, що чотирьох поліцейських, які брали участь у затриманні померлого громадянина України, відсторонили від роботи.