Українці, які знайшли у Польщі безпечний прихисток, можуть безплатно користуватися громадським транспортом, отримувати деякі медичні послуги та працевлаштовуватися за спрощеною процедурою. Також спеціальний закон відкрив українцям доступ до отримання соціальних виплат.

Актуально Робота Консульства України у Варшаві: за якими послугами стоять у чергах українські біженці

Яка соціальна допомога передбачена для українців в Польщі

Одноразова грошова допомога у розмірі 300 злотих

На таку фінансову підтримку мають право громадяни України, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року і висловили бажання залишитися на території республіки. Друга обов'язкова умова для отримання цієї виплати – наявність PESEL (польський аналог ідентифікаційного коду).

Щоб отримати 300 злотих допомоги, потрібно подати відповідну заяву до організаційного підрозділу гміни за місцем проживання (часто це той самий заклад, де видають PESEL). Довідатися найближчий підрозділ соціального забезпечення можна тут.

Для українських біженців в Польщі передбачена одноразова грошова допомога у розмірі 300 злотих / Фото Pexels

Допомога на виховання дитини 500+

У Польщі діє багато програм, спрямованих на підтримку сімей. Громадяни України, які переїхали в Польщу після початку воєнних дій, можуть розраховувати на виплату, яку надає Установа соціального страхування (ZUS) у розмірі 500 злотих на місяць. Ця допомога призначена для кожної дитини віком до 18 років.

Щоб отримати кошти, також потрібно напередодні оформити PESEL і відкрити рахунок у польському банку. Крім того, необхідно буде вказати польський номер телефону та адресу електронної пошти.

Заява на отримання такої допомоги подається онлайн. Це можна зробити на Порталі електронних послуг PUE ZUS або через електронний банкінг (багато польських банків підтримують таку опцію). На порталі ZUS зручніше подавати документ через довірений профіль (profil zaufany). Детальна інформація та покрокова інструкція щодо оформлення заяви зазначені тут.

Якщо із дистанційним поданням заяви виникнуть труднощі, можна безпосередньо навідатися до найближчого відділення ZUS. На місці фахівці допоможуть заповнити та надіслати електронну заявку.

Заява на отримання допомоги на виховання дитини 500+ подається онлайн / Фото TransferGo

Корисна інформація для українців в Польщі

Важлива інформація для громадян України в Польщі зібрана та впорядкована на порталі ZUS.

Також для оперативного надання консультацій діє гаряча лінія ZUS. Звертатися можна за номером телефону +48 22 444 02 55 з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 18:00. А запитання щодо сімейних виплат для українців в Польщі можна надіслати на електронну пошту UA@zus.pl.

Якщо є потреба надіслати кошти з Польщі в Україну, то найзручніше це зробити за допомогою платформи TransferGo. Компанія підтримує українців за кордоном, тому запровадила вигідний тариф "Зараз", який дозволяє робити міжнародні перекази лише за дві хвилини та без комісії. Таким чином з TransferGo можна легко займатися волонтерством з-за кордону та дистанційно допомагати родичам і друзям, які залишилися в Україні. До того ж служба підтримки TransferGo на всі питання користувачів може дати фахові відповіді українською мовою.

TransferGo дозволяє робити миттєві й безкоштовні перекази в Україну / Зображення TransferGo