Перетинати польський кордон зараз можна з будь-якими документами, зокрема внутрішніми українськими паспортами (ID-картками, паспортами-книжками), дитячими свідоцтвами про народження, протермінованими закордонними паспортами. У зв'язку зі значною міграцією населення, перед консульськими установами утворюються черги. Екстремальні обставини застали людей зненацька: вони виїжджали за кордон поспіхом, а тепер на місці потребують допомоги з багатьох організаційних питань. Розповідаємо, як працює Консульство України у Варшаві та з якими запитами звертаються українці.

Актуально Номер PESEL у Польщі: що варто знати українцям, які приїжджають до країни

Як працює Консульство України у Варшаві

Вже понад місяць Консульство України у польській столиці працює у турборежимі. За день дипломатична установа приймає понад 500 відвідувачів. За потреби послуги громадянам України надають і в неділю.

Найчастіше українці звертаються у Консульство з такими цілями:

  • продовжити термін дії закордонного паспорта;
  • внести відомості про дітей у паспорт одного із батьків;
  • оформити Свідоцтво про посвідчення особи у випадку, коли, крім українського внутрішнього паспорта, немає інших документів.

Щоб полегшити багатогодинне очікування, у Варшаві для українців організували комфортні умови. Люди можуть безплатно поїсти. На місці встановлені біотуалети. На лавках є пледи та ковдри. Крім того, цілий день під стінами Консульства перебуває муніципальний автобус, де можна відпочити та зігрітися. За безпекою відвідувачів цілодобово стежать представники поліції.

Консульство України у Варшаві щодня приймає сотні відвідувачів / Фото TransferGo

У Консультаційному центрі, організованому волонтерами, можна не тільки отримати потрібну інформацію, а й зробити ксерокопії документів. Декілька днів тому тут навіть почали робити фотографії.

Перед візитом українським біженцям потрібно підготувати ксерокопії тих документів, які вони змогли взяти з собою, а також дві фотокартки розміром 3,5 на 4,5 сантиметри.

В яких ще містах Польщі є дипломатичні українські установи

Консульства України, окрім Варшави, працюють ще у таких польських містах:

  • Вроцлаві;
  • Кракові;
  • Любліні;
  • Гданську.

Усі контакти та години прийому громадян можна переглянути на офіційному сайті Посольства України в Республіці Польща.

Корисна інформація для українців за кордоном

Для громадян України, які виїхали за кордон, актуальним питанням є здійснення міжнародних грошових переказів. Наразі найвигідніші умови для таких операцій пропонує компанія TransferGo. З тарифом "Зараз" надіслати кошти можна лише за дві хвилини та без комісії. Це дозволяє зручно займатися волонтерством з-за кордону та дистанційно підтримувати рідних, які залишилися в Україні.

Служба підтримки сервісу TransferGo надасть професійні консультації 9 мовами, зокрема українською, якщо виникнуть якісь питання при користуванні додатком.

Компанія заснована у 2012 році, має високі рейтинги, є одним найшвидших та безпечних сервісів грошових переказів в Європі. TransferGo обслуговує понад 3,5 мільйоні користувачів на 160 ринках в країнах Європи, Азії, США, Канади та Латинської Америки з офісами в Берліні, Вільнюсі, Стамбулі та Варшаві й штаб-квартирою в Лондоні. Також TransferGo активно підтримує трудових мігрантів та біженців з України.

TransferGo дозволяє робити миттєві й безкоштовні перекази в Україну / Зображення TransferGo